antradienis, birželio 2 d.
Pradėtas tyrimas dėl publikacijos
tiesa.com

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl savaitraščio „Veidas“ publikacijos, kuria galimai neigiamas arba šiurkščiai menkinamas holokaustas. Ikiteisminis tyrimas pradėtas išnagrinėjus 2010 m. lapkričio 24 d. gautą Lietuvos žmogaus teisių centro prašymą.

Generalinės prokuratūros Specialiųjų tyrimų skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Veido“ žurnale publikuoto Petro Stankero straipsnio „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje“ (pagal LR BK 1702 str. 1 d.).

Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro atstovų, minėtame straipsnyje galimai šiurkščiai, užgauliu, įžeidžiančiu būdu yra menkinimas žydų genocidas, kurio faktą yra viešai pripažinęs tarptautinis teismas.

Praėjusį ketvirtadienį vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, atsakydamas į užsienio šalių ambasadorių laišką dėl žurnale „Veidas“ atspausdintame dr. Petro Stankero straipsnyje „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje“ išsakytų teiginių, pasėjančių dvejones dėl didžiulio masto žydų tautybės piliečių išžudymo, institucijos vardu išreiškė apgailestavimą ir atsiprašė ambasadorių.

P. Stankero straipsnyje rašoma: „Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)“.

Savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas BNS sakė, kad istorikas Petras Stankeras niekada neneigė Holokausto, o nesusipratimas įvyko dėl vieno sakinio, kuris buvo klaidingai suprastas.

2010 11 30 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt