ketvirtadienis, liepos 7 d.
Pranciškonų vienuolis toliau nuodija katalikų radijo eterį
Arvydas Jockus
P. Vaineikio feisbuko paskyros nuotr.
Vienos temos dvasininko Pauliaus Vaineikio vieši pasisakymai ribojasi išimtinai seksualinių mažumų tema.

Vienuolis pranciškonas Paulius Vaineikis nepraleidžia menkiausios progos viešai pasityčioti iš europietiškų žmogaus teisių, pagarbos žmogaus orumui ir pagrindinėms laisvėms vertybių.    

P. Vaineikio išpuolių prieš jo žodžiais „dryžuotą toleranciją“ tribūna tapo Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) globojamas katalikiškas „Marijos radijas“.

Vienos temos dvasininko P. Vaineikio vieši pasisakymai pastaruoju metu ribojasi išimtinai seksualinių mažumų tema.

Bet kuris Šventojo Rašto sakinys dvasininką provokuoja pašaipiai prabilti apie „mažumų toleranciją“, trykštančią „visomis vaivorykštės spalvomis“, laidyti piktus, įžeidžius, nepagarbius komentarus.  

Liepos 30 d. „Marijos radijo“ laidoje „Dievo žodžio“ kovingasis dvasininkas plėtojo pamėgtą požiūrį, kad Jėzus neleido „jokios tolerancijos nuodėmei ir melui“, bei tyčiojosi iš kolegų, besilaikančių nuosaikesnių pažiūrų.

„Jėzus nepriima jokių vyniojimų į vatą, ar tai būtų saldūs žodeliai, kaip antai krikščioniška meilė, žmogaus teisės, ar net – popiežius pasakė“, – aiškino vienuolis.

Aršus kovotojas prieš žmogaus teises P. Vaineikis prasitarė, kad po jo paskutinio skandalingo pamokslo „Marijos radijuje“ birželio mėn. į jį kreipėsi keli dvasininkai. Kolegos jam sakė, kad „Dievo karalystėje tilpsime visi“, kad „reikėtų vartoti švelnesnę retoriką“. „Išbaidysi sako sekėjus ir finansinius rėmėjus“, – P. Vaineikį esą perspėjo kolegos.

Nuosaikių dvasininkų patarimai viešai naudoti tinkamesnę, nekurstančią retoriką nerado atgarsio homofobo vienuolio sieloje, tik paakino jį į eterį išlieti eilinę dvasinių nuodų porciją. Kolegų patarimus P. Vaineikis įvardijo kaip „bažnytininkų nesąmones“.

„Jėzui, tiesą sakant, iki lemputės (rus. do lampočki) visos religinės gražbylystės, tie vadinamieji patiktukai, laikai, mažumų tolerancijos ir žmonių etikos mados triukai. Viešpats nesiruošia praskiesti savo evangelijos ir nesako, kad Dangaus karalystėje tilpime visi“, – katalikų radijuje pamokslavo vienuolis.      

Išgarsėjo homofobiškais pasisakymais gimnazijoje 

P. Vaineikis išgarsėjo dėl pareiškimų, pasakytų pernai gruodį per mišias Kretingoje. LGBTQ asmenis kunigas vadino „iškrypėliais“ ir „elgebetešnikais“. 

Mišiose, į kurias buvo pakviesti stebėti Kretingos Pranciškonų gimnazijos moksleiviai, vienuolis kalbėjo apie susimokiusį šėtoną, iškrypėlius ir bandymą įsiveržti į mokyklas mokyti amoralių dalykų.

Po viešojoje erdvėje kilusio skandalo ugdymo įstaigos vadovas informavo gimnazijos moksleivių tėvus, kad P. Vaineikis nebeis kapeliono pareigų gimnazijoje. Direktorius teigė, kad P. Vaineikio pareiškimai „neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų“.

Dėl netinkamos retorikos netekęs pareigų gimnazijoje P. Vaineikis iš žmogaus teisių ir mažumų ėmė tyčiotis per katalikišką „Marijos radiją“. Šis radijas transliuoja homofobo vienuolio Mišių pamokslų įvairiose Lietuvos bažnyčiose įrašus bei kviečia į kitas radijo laidas.

Šių metų birželio 15 d. P. Vaineikis organizavo maldos akciją su Švč. Sakramentu prie Seimo rūmų. Saviveiklinės šėtono išvarymo pareigos prie parlamento sukėlė nevienareikšmišką reakciją tiek visuomenėje, tiek tarp tikinčiųjų. Vėliau P. Vaineikis savo feisbuko paskyroje piktai reagavo į jo atžvilgiu LRT radijuje nuskambėjusias kritiškas pastabas, o tą patį mėnesį „Marijos radijuje“ komentuodamas Šventąjį Raštą išplūdo „demonų apsėstus“ Seimą, ministrus, ES, žiniasklaidą, jį kritikavusiems katalikų intelektualams  pasiūlė eiti išpažinties ir atgailauti.   

P. Vaineikis kone kiekvienoje „Marijos radijo“ laidoje ar pamoksle užsipuola ES ir LGBTQ. Kovingojo vienuolio pamoksluose kliūva ne tik žmogaus teisių gynėjams ir seksualinėms mažumoms, bet ir nuosaikiau kalbantiems dvasininkams, net popiežiams. Vienuolio nuomone, aukštieji hierarchai gali pridaryti kvailysčių ir pražudyti Bažnyčios laivą.

Vyskupai nusiplovė rankas, ordinas nereaguoja

Po skandalingos birželio 30 d. P. Vaineikio radijo laidos „Marijos radijuje“ Alfa.lt paprašė LVK ir šio radijo programų direktoriaus Sauliaus Bužausko pakomentuoti vienuolio išsakytas mintis.

Klausėme, ar P. Vaineikio pasisakymai dera su Katalikų Bažnyčios mokymu, ar P. Vaineikiui toliau bus suteikiama „Marijos radijo“ tribūna.

LVK sekretoriatas atsisakė vertinti dvasininko pasisakymus, motyvuodamas tuo, kad P. Vaineikis yra popiežiškųjų teisių pašvęstojo gyvenimo instituto narys.

„Popiežiškųjų teisių pašvęstojo gyvenimo institutai nėra vyskupų konferencijų kompetencija. Jus dominančiais klausimais siūlome kreiptis į Mažesniųjų brolių ordino Šv. Kazimiero provincijos vadovybę, kuri yra kompetentinga komentuoti savo nario pasisakymus“, – Alfa.lt atsakė LVK sekretoriatas.

Pranciškonų ordino vadovybė į Alfa.lt kelis kartus raštu pateiktus klausimus nereagavo.   

„Marijos radijo“ programų direktorius kunigas S. Bužauskas pažadėjo atsakyti vėliau. „Ačiū, kad įdėmiai klausotės „Marijos radijo“ laidų ir neliekate abejingi. Į Jūsų pateiktus klausimus atsakysime vėliau, nes reikia šiek tiek daugiau laiko tam, kad  būtų galima įsigilinti į visas aplinkybes“, – e. paštu atsakė  S. Bužauskas.

Žadėtų atsakymų iš direktoriaus taip ir nesulaukėme, o P. Vaineikis po mėnesio vėl prabilo „Marijos radijuje“, eilinį kartą į eterį šliūkštelėdamas patyčių ir pašaipų pliūpsnį mėgstama tema.

„Marijos radijas“ yra Lietuvoje transliuojama katalikiška nekomercinė nacionalinė radijo programa. Transliuotojas yra Katalikų Bažnyčios doktrina besivadovaujančio tarptautinio radijo transliuotojo „Radio Maria“ padalinys.

 „Marijos radijo“ programų direktorių trejų metų kadencijai tvirtina LVK. Žurnalisto išsilavinimą turintis Vilniaus arkivyskupijos kunigas S. Bužauskas „Marijos radijo“ programų direktoriumi paskirtas 2019 m. gegužę Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo sprendimu. 

Programų direktorius vienos temos pamokslininkui radijo eterį suteikė kiekvieno mėnesio 30 d. Lauksime, ką naujo vaivorykštės klausimu pranciškonas praneš rugsėjį. 

2021 08 02 09:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt