šeštadienis, balandžio 10 d.
Prancūzijoje žaidžiantis D. Redikas 90 tūkst. eurų A. Valentaitei mėgina grąžinti iš 1200 eurų algos, bet tikisi geresnio kontrakto
Alfa.lt

Šiuo metu Prancūzijos krepšinio klube žaidžiantis lietuvis Dovydas Redikas antradienį vėl turėjo prisiminti nemalonią istoriją su buvusia gyvenimo drauge Asta Valentaite, kuri baigėsi teistumu ir beveik 90 tūkst. eurų „skola“. Pastarosios žinomai stilistei niekaip negrąžinantis krepšininkas gali atsidurti už grotų, tačiau teismui D. Redikas teisinosi, kad siekia grąžinti kiek įmanoma daugiau pinigų, o ateityje tikisi geresnio kontrakto, leisiančio daugiau uždirbti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį iš esmės išnagrinėjo Probacijos tarnybos teikimą, kuriuo prašyta panaikinti D. Redikui paskirtos laisvės bausmės atidėjimą. Kitaip tariant, prašoma leisti realiai įgyvendinti paskirtą bausmę, kadangi nesilaikoma teismo nustatytų bausmės salygų.

2018 m. kovą krepšininkas už vagystes iš buvusios gyvenimo draugės A. Valentaitės buvo nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme, tačiau pastarosios vykdymas atidėtas trejų metų laikotarpiui.

Kartu D. Redikui buvo iškeltos sąlygos – jei nori likti laisvėje, privalo nesilankyti lošimo namuose, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Krepšininkui taip pat buvo nurodyta atlyginti A. Valentaitei padarytą žalą, kuri įvertinta 89 420 eurų.

Nors atlyginti padarytą žalą buvo viena iš laisvės atėmimo bausmės atidėjimo sąlygų, 2020-ųjų vasarą paaiškėjo, kad D. Redikas nesilaiko nuosprendžiu jam paskirtų įsipareigojimų – neatlygina padarytos žalos, iš gyvenamosios vietos išvyko be žinios, be to, praėjusią vasarą Kipre krepšinį žaidęs sportininkas iš Lietuvos išvyko be leidimo.

Vasarą D. Redikas sulaukė teismo palaikymo – Probacijos tarnybos teikimą išnagrinėjusi teisėja Aušra Ragelienė 2020 m. rugpjūčio 21 d. jį tenkino tik iš dalies, įpareigodama krepšininką iki 2021 m. sausio 1 d. visiškai atlyginti nukentėjusiai A. Valentaitei padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

Tačiau metų pradžioje Probacijos tarnyba vėl kreipėsi į teismą. Teikimas šįkart gautas dėl bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo, motyvuojant tuo, kad visos žalos iki 2021 m. sausio 1 d. nuteistasis D. Redikas neatlygino.

Užklupo pandemija

Klausimas, ar D. Redikas turėtų keliauti už grotų, Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo išnagrinėtas antradienį nuotolinės konferencijos būdu. Teismo posėdis prasidėjo nuo nesklandumų, mat pats D. Redikas per gynėją nurodė, kad serga, ir neprisijungė prie nuotolinės konferencijos, tačiau teigė, kad norėtų dalyvauti nagrinėjant Probacijos tarnybos teikimą.

„D. Redikas iš tikrųjų yra susirgęs, bet šiandien pavyko su juo susisiekti, jis pranešė, kad galėtų ir norėtų dalyvauti“ – sakė krepšininko advokatas Viktoras Gecas.

Kas per liga užpuolė klientą, advokatas negalėjo pasakyti, tuo metu teisėjui Ramūnui Keidūnui kilo klausimas, kokia liga trukdo krepšininkui prisijungti prie nuotolinio posėdžio.

Visgi, pakartotinai išsiuntus kvietimą, prie posėdžio prisijungė ir svarbiausias šios bylos asmuo – D. Redikas. Į klausimą, kokia liga trukdė prisijungti prie teismo posėdžio, krepšininkas atsakė lakoniškai: „Pandemija.“

Į ateitį žvelgia optimistiškai

D. Redikas teismui nurodė, kad šiuo metu gyvena Prancūzijoje, Kolmaro mieste, taip pat turi kontraktą krepšinio klube „Kaysersberg“, kuriame žaisdamas kas mėnesį gauna maždaug 1200 eurų, iš kurių ir stengiasi atlyginti buvusiai gyvenimo draugei padarytus nuostolius.

„Šiai dienai finansinė situacija nėra gera. Ji nebuvo gera nei prieš, nei dabar yra gera, bet aš stengiuosi kiek galėdamas kiekvieną mėnesį grąžinti nukentėjusiajai pinigus.

Dabar yra visokie apribojimai Prancūzijoje, dėl karantino jų daug, bet dabar žaidžiu, gaunu (atlyginimą) ir stengiuosi kaip įmanoma dengti skolą“, – teigė D. Redikas.

Krepšininkas taip pat teigė, kad, nors šiuo metu žaidžia ne pačioje aukščiausioje lygoje, tikisi ateityje žaisti solidesnėje lygoje, kartu – daugiau uždirbti ir greičiau atlyginti padarytą žalą.

„Dabar gal neturiu didelio kontrakto, gero, bet aš stengiuosi eiti į aukštesnį lygį, gauti geresnį kontraktą ir mokėti didesnes įmokas“, – teigė D. Redikas.

Palaiko ir prokuroras

Nors formaliai pagrindas krepšininką pasiųsti už grotų yra, Probacijos tarnybos prašymo netenkinti siūlė ir D. Rediko advokatas, ir prokuroras Armandas Vainauskas, anot kurio, nors D. Redikas padarytos žalos dar neatlygino, bent jau stengiasi tai padaryti.

„Tai yra ne pirmas posėdis dėl bausmės atidėjimo panaikinimo. Aš manau, kad tinkamos išvados nuteistojo yra padarytos – D. Redikas periodiškai moka įmokas. Pagal šias aplinkybes negalėčiau konstatuoti, kad nuteistasis vengia atlyginti padarytą žalą“, – sakė A. Vainauskas. Teismo metu paaiškėjo, kad sausį krepšininkas nukentėjusiajai buvo pervedęs 600 eurų, periodiškai perveda po 300 eurų ir kitokias pinigų sumas.

Netenkinti Probacijos tarnybos prašymo siūlė ir advokatas V. Gecas, pažymėjęs, kad jo klientas yra kreipęsis į Probacijos tarnybą su prašymu terminą, per kurį turi būti atlyginta padaryta žala, pratęsti ilgesniam laikotarpiui.

Ar teismas tenkins Probacijos tarnybos prašymą, turėtų paaiškėti kovo 16 d.

Meilė baigėsi liūdnai

2018 m. D. Rediką Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu dėl šešių iš septynių jam inkriminuotų vagysčių, krepšininkui buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Jaunam krepšininkui buvo pateikti kaltinimai dėl per kelerius bendravimo su garsia gražuole A. Valentaite metus galimai padarytų septynių vagysčių. Keturios iš šių veikų buvo kvalifikuotos kaip pačios paprasčiausios vagystės, tačiau likusios trys veikos buvo kvalifikuotos kaip didelės vertės svetimo turto vagystės, o už tokias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse nėra numatyta švelnesnių sankcijų, kaip tik laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

A. Valentaitė jai padarytą turtinę žalą, kurią savo vagystėmis padarė D. Redikas, buvo įvertinusi 146 896 eurais, dar 15 tūkst. eurų įvertino patirtą moralinę žalą. Iš viso garsi moteris siekė prisiteisti 161 896 eurus.

Bylos metu D. Redikas ikiteisminio tyrimo metu pripažino šešis iš septynių jam pateiktų nusikalstamos veikos epizodų ir tik vieno – auskarų vagystės ir sukeitimo – nepripažino.

Pasak kaltinimą palaikiusio prokuroro Gedvydo Vaivados, D. Rediką domino buvusios gyvenimo draugės laikrodžiai, kaklo papuošalai ir auskarai. „Iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą, – teigė prokuroras. Pasak jo, daiktai būdavo parduodami kitiems asmenims. – Kam, tiksliai nenustatyta, nes buvo praėję gan daug laiko, kaltinamasis konkrečiai nurodė keletą vietų, tačiau ten tie daiktai rasti nebuvo.“

Kaip paaiškėjo, ikiteisminio tyrimo metu D. Redikas nurodė, jog vogė, nes reikėjo pinigų azartiniams lošimams, o kartą – kelionės išlaidoms.

D. Redikas buvo išteisintas dėl vieno gan gudraus nusikalstamos veikos epizodo – 35 tūkst. eurų vertės deimantinius auskarus krepšininkas buvo pakeitęs paprastais cirkonio auskarais.

Krepšinis ir skandalai

D. Rediką išgarsino ne tik jo žaidimas krepšinio aikštelėje, bet ir įvairūs skandalai, į kuriuos šis sportininkas įsiveldavo.

Dar 2015 m. gegužę kilo skandalas, kai D. Redikas, tris naktis praleidęs Vilniaus viešbutyje „Kempinski“, iš jo spruko nesusimokėjęs.

Krepšininkas taip pat skandalingai nuskambėjo, kai melavo apie savo tėvo mirtį, pabėgo iš darbo Latvijos krepšinio klube, 2016 m. birželį buvo metams diskvalifikuotas iš LKL varžybų.

2021 03 09 14:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt