šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Premjerą supykdė lenkai (papildyta)
tiesa.com

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitraukė į kovą su koalicijos partneriais lenkais. Kova užvirė po to, kai energetikos viceministre antrą sykį buvo patvirtinta Lenkų rinkimų akcijos atstovė Renata Cytacka. Dėl šio akibrokšto supykęs ministras pareiškė, kad Energetikos ministrui Jeroslavui Neverovičiui reikia atsistatydinti. Šiam jo pasiūlymui nedelsdama pritarė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

A.Butkevičius tvirtino, kad tiek Energetikos ministras, tiek kiti Vyriausybės nariai, žinojo, kad visų viceministrų kandidatūros turi būti suderintos su Vyriausybės galva ir tik tuomet jų kandidatūros tvirtinamos, tačiau panašu, kad R. Cytackos kandidatūrai tai negaliojo.

R. Cytacka jau anksčiau sulaukė politinių oponentų kritikos. Aukščiausi šalies politikai abejojo dėl jos gebėjimo užimti aukštas ir atsakingas pareigas, tačiau Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis nusprendė nepaklusti koalicijos partnerių valiai.

„Tiesa“ primena, kad R. Cytacka politinėje arenoje pagarsėjo prieš kurį laiką. Daugiausiai dėmesio R. Cytacka susilaukė tuomet, kai atsisakė nuo savo nuosavo namo nukabinti lenkišką gatvės užrašą, nors tą padaryti politikę įpareigojo teismas. Nepaisė ir ji ir kitos Lietuvos Respublikos įstatymo – per valstybines šalies šventes ant jos namo trispalvė neplevėsavo.

2014 08 18 14:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt