ketvirtadienis, liepos 16 d.
Premjeras persigalvojo dėl minimumo didinimo
tiesa.com

Valdantieji artėjant rinkimams ėmė žarstyti pažadus. Viena populiariausių temų – minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimas. Apie tai pirma prabilo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir tokiom kalbom labai supykdė savo kolegas Vyriausybėje. Be to politikė, nesugebėjo paaiškinti, kur valstybė rastų lėšų didinti MMA.

 L. Graužinienė buvo įsitikinusi, kad MMA reikia didinti nedelsiant, nes įvedus eurą, o tai tikėtina bus 2015-aisiais, drastiškai pakils paslaugų ir prekių kainos. Premjerą Algirdą Butkevičių tokios kalbos supykdė, bet neilgam. Anksčiau teigęs, kad pinigų MMA kėlimui nėra, jis persigalvojo.

Vyriausybės vadovas pareiškė sutinkantis, kad reikia didinti MMA reikia ir kažkiek pakelti algas būtų galima jau nuo kitų sausio pirmosios, kai pradės cirkuliuoti euras.

Tiesa, premjeras nenurodė nei kiek konkrečiai būtų realu padidinti MMA, nei iš kokių lėšų tai gali būti padaryta. Mat iki šiol buvo kalbėta, jog valstybei pakelti algas būtų per didelė finansinė našta, mat viešajame sektoriuje dirba daugybė žmonių, kuriems mokamas minimumas.

Ekonomistai, remdamiesi kitų šalių patirti skaičiuoja, kad kainos gali kilti 1,5-3 proc.

2014 01 16 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt