pirmadienis, sausio 18 d.
Premjeras: tikimės, kad vakcina nuo COVID-19 Lietuvą pasieks iki gruodžio pabaigos
BNS

Pirmoji vakcina nuo COVID-19 turėtų pasiekti Lietuvą iki gruodžio pabaigos, sako laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

„Kai pirma partija vienos ar kitos vakcinos pasieks Lietuvą, tikimės, kad tai bus, kaip ir Europos Komisija žada, iki Kalėdų, galbūt gruodžio pabaigos, visos valstybės narės gaus vienu metu, Lietuva taip pat“, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis patvirtino, kad maksimali suma už vakcinas gali siekti 125 mln. eurų, bet galimybė atsiskaityti, anot jo, būtų numatyta per kelerius metus. Tačiau tiksli suma, anot premjero, bus žinoma tik gavus vakcinas.

„Ir tą sumą reikės dengti iš skolintų lėšų, tai numato teisės aktai. Tais atvejais, kai išlaidos nėra žinomos, kurios bus reikalingos, yra panaudojamos skolintos lėšos, ir tada bus padaryta, kitokio varianto tiesiog nėra“, – teigė premjeras.

Ministrų kabinetas yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija, o perteklius, jeigu toks atsirastų, būtų parduodamas Rytų partnerystės šalims.

Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti tiek vakcinos nuo COVID-19, kad pakaktų paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 02 16:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt