ketvirtadienis, sausio 20 d.
Premjerė atsakė į prezidentūros kritiką: pasiūlė pažiūrėti į veidrodį
BNS
BNS foto
Ingrida Šimonytė

Premjerė Ingrida Šimonytė atsakydama į prezidento Gitano Nausėdos kritiką dėl dvejopų standartų siūlo Prezidentūrai įsivertinti ir savo poziciją.

„Pabandysiu etiškai pakomentuoti, turbūt, kad būtų gerai, jei priekaištus ministrams dėl to, kad jie neįgyvendino Lietuvoje sankcijų, kurios nėra Lietuvai skirtos, vis dėlto nežertų žmonės, kurių nuomonė dėl ES sankcijų, kurios jau būtų tiesiogiai taikomis „Belaruskalij“ trąšoms, nebuvo tokia griežta“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Prezidentas G. Nausėda trečiadienį premjerės sprendimą palikti dirbti užsienio reikalų ir susisiekimo ministrus įvertino kaip pralaimėjimą, taip pat pastebėjo, kad dabartinė valdančioji dauguma praeitoje kadencijoje kėlė „valstiečių“ ministrams aukštus standartus, tačiau dabar „tie standartai nusileido gana žemai“.

„Prisimenu, kai valdančioji koalicija buvo opozicijoje, ji kėlė gana aukštus standartus tuomet dirbusiems ministrams, dabar tie standartai nusileido gana žemai. Klausimas – ar dėl to, kad jie taikomi sau, o ne kitiems kaip tada?“, – sakė prezidentas.

Premjerė I. Šimonytė atsakydama į tai siūlė Prezidentūrai įsivertinti ir savo poziciją dėl baltarusiškų trąšų tranzito, kai buvo svarstomos europinės sankcijos.

„Kadangi girdėjau pastebėjimų apie fariziejiškumą ir ten kažkokias dviveidystes ir dvigubus standartus, tai būtų gerai, kad tai taip pat būtų taikoma ir sau“, – kalbėjo premjerė.

Naujienų portalo „Delfi“ paskelbtas susirašinėjimas rodo, jog Prezidentūra birželį laikėsi pozicijos, kad Europos Sąjunga neturėtų taikyti sankcijų baltarusiškoms trąšoms.

Atsakydama į prezidento patarėjos Astos Skaisgirytė komentarus, kad „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška neturėtų tapti atpirkimo ožiu baltarusiškų trąšų tranzito istorijoje ir atsakomybę turi prisiimti politikai, I. Šimonytė teigė, kad prezidento patarėjai ministrų likimo nesprendžia.

„Mano akimis yra taip, kad Konstitucijoj parašyta, kas sprendžia ministrų klausimus – ministrų klausimus sprendžia ministras pirmininkas, o taip pat Seimas. Kad ministrų klausimus spręstų prezidento patarėjai, aš niekur Konstitucijoj nematau“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė antradienį nusprendė netenkinti užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų Gabrieliaus Landsbergio ir Mariaus Skuodžio prašymų atsistatydinti, kuriuos šie praėjusią savaitę pateikė dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 16 13:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt