pirmadienis, spalio 25 d.
Premjerė dėl V. Landsbergio statuso: negalime sakyti, kad po 1990-ųjų šalis buvo be galvos
BNS
Fotobankas
Ingrida Šimonytė ir Vytautas Landsbergis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad sprendžiant dėl valstybės vadovo statuso Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovui Vytutui Landsbergiui reikėtų atsiriboti nuo asmeniškumų.

Pasak ministrės pirmininkės, atkūrus nepriklausomybę 1990 metais nebuvo taip, kad valstybė būtų buvusi „kažkokia šalis be galvos“.

„Šalis turėjo valstybės vadovą, tokiu jį pripažino pasaulinė bendruomenė, ir man atrodo toks ginčijimasis su faktais šiek tiek. Aš spėčiau, kad į tą ginčą su faktais žmonės įdeda savo asmeninį sentimentą ir asmeninį požiūrį į V. Landsbergį, man dėl to labai gaila“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji pati tvirtino, kad jei šaliai atkūrus nepriklausomybę būtų vadovavęs kitas žmogus, ne V. Landsbergis, jos požiūris dėl tuometinio valstybės vadovo nesikeistų.

„Jei tai būtų bet koks kitas žmogus, ne profesorius V. Landsbergis, mano požiūris į situaciją visiškai nepasikeistų, nes negalime sakyti, kad nuo 1990 metų atkūrus nepriklausomą valstybę iki Konstitucijos priėmimo ir įsigaliojimo Lietuva buvo kažkokia šalis be galvos“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Seimui trečiadienį baigiant pavasario sesiją planuojama pateikti projektą dėl valstybės vadovo statuso Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Trijų valdančiųjų frakcijų inicijuotas projektas įtrauktas į trečiadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę. Opozicijos atstovai projektą vertina skeptiškai ir sako, kad tikriausiai jo nepalaikys.

Seimo teisininkai yra pateikę išvadą, kad siūlymas Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui suteikti valstybės vadovo statusą gali prieštarauti Konstitucijai. Teisininkai remiasi ankstesniais KT nutarimais.

Tuo tarpu Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas Teisės departamento vertinimui nepritarė, tad projektas galės trečiadienį būti pateikiamas Seime.

Įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso projektu siūloma įtvirtinti, kad „Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas“.

Seime jau buvo bandoma suteikti valstybės vadovo statusą V. Landsbergiui praėjusią kadenciją, tačiau tuometinio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva nesulaukė buvusių valdančiųjų politinio palaikymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 30 11:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt