ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Premjerė: per 17-ka narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome
BNS

Būdama Europos Sąjungos (ES) nare Lietuva daug pasiekė ir išmoko, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Ji ragina šalies žmones savo idėjomis ir darbais prisidėti tobulinant ES ir formuojant Lietuvos politiką bendrijoje.

„Per 17 narystės metų nuėjome ilgą kelią, daug pasiekėme ir išmokome. Linkiu, kad būdami ES piliečiais aktyviai kurtume bendrą Europos ateitį ir kartu stiprintume Lietuvą", – sveikindama Lietuvos gyventojus narystės ES 17-ųjų metinių proga, sako premjerė.

I. Šimonytės teigimu, Lietuvos ir kitų įstojusių Vidurio ir Rytų Europos valstybių sėkmės istorija yra geriausias argumentas toliau išlaikyti atviras ES duris į ją įsijungti siekiančioms Europos šalims.

Ji pabrėžia narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.

„Plėtra labai daug prisidėjo prie ES ir į ją įstojusių šalių vystymosi ir stiprėjimo. Todėl turime tęsti šią sėkmės istoriją ir būti atviri žmonėms Vakarų Balkanuose ir Rytų partnerystės šalyse, pasisakantiems už bendras vertybes ir siekiantiems kurti laisvą ateitį Europos šeimoje. Juk, kai norime būti patys išgirsti, turime girdėti ir kitų šalių lūkesčius“, – sveikinime sako premjerė.

Lietuva į ES įstojo 2004 metų gegužės 1 dieną, o prašymą priimti ją į ES pareiškė 1995 metais.

1999-aisiais Lietuva gavo oficialių kvietimą pradėti derybas dėl narystės, kurias realiai pradėjo 2000-ųjų metų vasarį.

2003 metais buvo vykdomas privalomasis referendumas – šalies gyventojais balsavo už arba prieš įstojimą į bendriją. Iš viso rinkimuose dalyvavo beveik 64 proc. balsuoti galinčių Lietuvos gyventojų ir daugiau nei 91 proc. balsų palaikė Lietuvos įstojimą į ES.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 01 16:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt