šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Premjerė: su „Belaruskalij“ atstovais susitikimai nevyko
BNS
BNS foto
Premjerė Ingrida Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė neturinti informacijos, kad Lietuvos pareigūnai susitikinėjo su į JAV sankcijų sąrašą įtrauktos įmonės „Belaruskalij“ atstovais.

Pasak I. Šimonytės, buvo bendrauta su „Belaruskalij“ valdomos bendrovės „Belaruskaja kalinaja kampanija“ (BKK), kuri tuo metu dar nebuvo įtraukta į sankcijų sąrašą, atstovais.

„Susitikimai vyko ne su sankcionuojama įmone, tuo metu ta įmonė nebuvo sankcijų sąraše“, – Seime ketvirtadienį teigė premjerė.

Ji taip pat patvirtino, kad susitikimuose su BKK atstovais dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas: „Šie susitikimai buvo skirti JAV nustatytų sankcijų priežasčių komunikavimui ir buvo derinami su Lietuvos strateginiais partneriais.“

„Galiu patvirtinti, kad užsienio reikalų viceministras nebuvo nei Vyriausybės, nei mano, nei, mano žiniomis, ministro įgaliotas vesti ir, mano žiniomis, nevedė jokių derybų su „Belaruskaja kalinaja kompanija“, – pabrėžė ji.

„E. Meilūnas nei buvo įgaliotas dėl ko nors derėtis, nei derėjosi, nėra jokio pagrindo kalbėti apie kokius nors viceministro pasiektus derybinius susitarimus“, – pridūrė I. Šimonytė.

Į priekaištus, kad apie šį susitikimą nebuvo skelbiama viešoje viceministro darbotvarkėje, Vyriausybės vadovė teigė, kad diplomatinis darbas yra specifinis ir ne visa informacija pateikiama visuomenei.

„Diplomatinis darbas turi savo specifiką, dėl kurios ne visa informacija visuomenei prieinama taip pat operatyviai ir ta pačia apimtimi, kaip informacija apie kitą viešojo administravimo veiklą. Šiuo atveju viceministro darbas buvo susijęs su diplomatine misija, tačiau ne kokiomis nors derybomis Lietuvos vardu, todėl nemanau, kad buvo nusižengta kokiems nors įprastiems diplomatinėje praktikoje standartams“, – tvirtino premjerė.

I. Šimonytė teigė, kad apie pokalbius su BKK atstovais buvo informuota žodžiu.

„Apie vykusius pokalbius su „Belaruskaja kalinaja kampanija“ buvau informuota žodžiu (...) apie pokalbius, kurie vyksta JAV sankcijų taikymo klausimu“, – teigė ji.

I. Šimonytė taip pat patikino, kad jos asmeninio politinio pasitikėjimo tarnautojai arba Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai su BKK atstovais nesusitiko.

„Susitikimuose mano asmeninio politinio pasitikėjimo tarnautojai nedalyvavo ir, mano žiniomis, Vyriausybės kanceliarijos jokie atstovai taip pat nedalyvavo“, – tvirtino premjerė.

I. Šimonytė buvo iškviesta atsakyti į grupės Seimo narių klausimus, susijusius su į JAV sankcijų sąrašą įtrauktos įmonės „Belaruskalij“ trąšų tranzitu per Lietuvą.

Portalas „15min“ skelbė, kad spalio viduryje E. Meilūnas du kartus Vilniuje buvo susitikęs su „Belaruskaja kalinaja kompanija“ atstovais. Susitikimai įvyko pastariesiems derantis su „Lietuvos geležinkeliais“ dėl krovinių gabenimo sutarties pakeitimo, kuriuo įtvirtinti avansiniai atsiskaitymai už trąšų pervežimą.

Užsienio reikalų ministerija „15min“ teigė negalinti nei patvirtinti, nei paneigti, kad tokie susitikimai vyko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 23 12:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt