ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Premjerė: Vyriausybė priims sprendimus dėl karantino laisvinimo, bet jie įsigalios ne iš karto
BNS

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad nepaisant gana didelio naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičiaus, ketvirtadienį Vyriausybė planuoja priimti trečiadienį aptartus karantino režimo laisvinimus, .

I. Šimonytė pabrėžė, kad tie atlaisvinimai įsigalios ne iškart, o per porą savaičių.

„Tai dviejų savaičių planas, per tas dvi savaites, tikiuosi, kad pavyks sklandžiai procesą suvaldyti“, – sakė ji.

Vyriausybės vadovė tvirtino, kad esant tokiai nestabiliai situacijai, sunku įvertinti, kada laikas mažinti ribojimus ir kokius.

„Niekas negali pasakyti, kas čia yra pats laikas, nes kai praėjusią savaitę nepriėmėme tų sprendimų, lygiai taip pat manęs prieš tos pačios tribūnos klausinėjote, kodėl nepriėmėme tų sprendimų“, – sakė ji.

„Matyt, yra ta situacija, kad kaip darysi, taip nepataikysi. Faktas yra tas, kad nuo praėjusios savaitės vidurio, kai buvo gauti didesni vakcinų kiekiai, įsibėgėjo skiepijimo procesas, tikrai rezultatai pasiekti neblogi. Praėjusią savaitę paskiepyta apie 100 tūkst. žmonių, šią savaitę tas procesas tęsiasi“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybė trečiadienį susitarė, kad per artimiausias dvi savaites su tam tikrais ribojimais darbą galės atnaujinti parduotuvės, barai, sporto klubai, teatrai ir kino teatrai, vykti renginiai su žiūrovais.

Taip pat planuojama apsispręsti dėl galimybių paso, kuris suteiktų daugiau teisių turintiesiems imunitetą. Ministrai turės priimti sprendimą dėl to, ar sudaryti galimybę juo naudotis turintiems neigiamą koronaviruso testo atsakymą bei jo apmokėjimo sąlygų.

Taip pat turėtų būti apsispręsta dėl abiturientų grįžimo į mokyklas nuo gegužės 3-iosios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 15 14:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt