penktadienis, balandžio 16 d.
Prezidentas: Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – gėdingai per menka
BNS

Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę yra gėdingai per menka, sveikindamas su Tarptautine moters diena sako prezidentas.

„Moterų vaidmuo, jų lyderystė mūsų visuomenėje jau, regis, nebekelia kreivų šypsenėlių. Tačiau Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – vis dar gėdingai per menka“, – sako prezidentas feisbuke paskelbtame sveikinime.

Šalies vadovas pažymi, kad Europos lyčių lygybės indekse Lietuva pernai užėmė 22 vietą tarp 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių – jos rodiklis yra 56,3 iš 100 balų, kai ES vidutinis rodiklis yra 67,9 balo.

„Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje tesiekia 1,4 balo ir yra lėtesnė nei kitų ES valstybių narių. Ryškiausia lyčių nelygybė Lietuvoje yra būtent moterų dalyvavimas sprendimų priėmimo procese – tesiekia 34,1 balo iš 100. Išvada – tik adekvačiai moterų kuriantį vaidmenį vertinanti visuomenė gali sukurti šiuolaikišką valstybę“, – pažymi šalies vadovas.

Savo sveikinime jis taip pat dėkoja moterims, pandemijos metu dirbančioms sveikatos priežiūros, socialinio darbo, švietimo prekybos sektoriuose.

„Šiemet Kovo 8-ąją pasaulis mini ištiktas COVID-19. Kai kova su viruso plitimu ir pandemijos padariniais atskleidė, kaip gyvybiškai esame vieni nuo kitų priklausomi. Šiandien noriu nuoširdžiai padėkoti būtent moterims už jų niekuo nepakeičiamą vaidmenį svarbiausiose mūsų visuomenės gyvavimo srityse“, – sakoma sveikinime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 08 15:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt