antradienis, spalio 20 d.
Prezidentas neskuba įvardyti Seimo rinkimų laimėtojų
BNS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad priklausomai nuo Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų gali būti suformuota ir kairioji, ir dešinioji valdančioji koalicija.

Šalies vadovo teigimu, pirmojo turo rezultatai rodo, kad visos galimybės dar yra atviros.

„Koalicijos formavimą palikime po antrojo rinkimų turo. Aš manau, kad šiandien yra atviros galimybės visoms koalicijoms – ir dešiniosioms, ir kairiosioms, ir galbūt net sunkiai įsivaizduojamos koalicijos gali būti įmanomos“, – žurnalistams Tauragėje antradienį sakė prezidentas.

Jo vertinimu, pirmojo turo rezultatus lėmė tai, kad dešiniųjų pažiūrų rinkėjai didmiesčiuose šįkart buvo aktyvesni, nors apskritai daugiau piliečių yra kairesnių pažiūrų.

„Aš manau, kad patys rinkimai, rinkimų rezultatas nepaneigia to fakto, kad Lietuvoje nuo seno yra kalbama, kad yra apylygis skaičius, o gal net šiek tiek daugiau kairiųjų rinkėjų, palyginti su dešiniaisiais rinkėjais, tačiau šį kartą akivaizdžiai buvo matyti, kad dešinieji rinkėjai buvo aktyvesni, ypatingai didieji miestai“, – sakė prezidentas.

„Jie gal labiau matė išreikštą savo lūkesčių įgyvendinimą tam tikrų partijų programose ir jie balsavo. Tai antrajame ture situacija gali pasikeisti, galbūt aktyviau balsuos ir kiti rinkėjai“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos teigimu, daugelis partijų pritaria jo gerovės valstybės vizijai – mažinti skurdą ir skirti daugiau dėmesio švietimui, o jis pats yra pasirengęs tarpininkauti siekiant nacionalinio susitarimo dėl švietimo.

„Man labai džiugu, kad praktiškai visos partijos atsiliepė į gerovės valstybės šaukinį, tiktai galbūt yra skirtingos tam tikros interpretacijos, bet turbūt sutiksite, kad šiandien nerasime Lietuvoje partijos, kuri pasisakytų už tai, kad skurdo Lietuvoje turi būti daugiau“, – kalbėjo prezidentas.

Sekmadienį per pirmąjį Seimo rinkimų turą į naują parlamentą pateko šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (25 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,5 proc.), Darbo partija (9,46 proc.), Lietuvos socialdemokratų partija (9,26 proc.), Laisvės partija (9,02 proc.) ir Liberalų sąjūdis (6,79 proc.).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 13 15:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt