penktadienis, spalio 7 d.
Prezidentas: tikiu, kad iškilus grėsmei lietuviai ir vėl susivienytų kaip per Baltijos kelią
Alfa.lt
Lukas Balandis/BNS
Gitanas Nausėda

Šalkies prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Rotušės aikštėje dalyvavo Baltijos kelio 33-iosioms metinėms skirtame renginyje.

Kreipdamasis į susirinkusius žmones valstybės vadovas pabrėžė, jog šiandien minima viena reikšmingiausių datų mūsų šalies, taip pat kaimynių Latvijos ir Estijos, laisvės istorijoje. Prezidentas priminė, kad 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją trys Baltijos šalys pademonstravo neįtikėtiną vienybę ir laisvės troškimą, tądien ne tik sovietinė imperija, bet ir visas pasaulis pamatė lietuvių, latvių ir estų brandą bei susitelkimą.

„Tada, prieš 33 metus, mes puikiai supratome, kad kelio atgal nebebus. Mes stovėjome vienas šalia kito, nežinodami vieni kitų vardų, nežinodami iš kur tie šalia stovintys žmonės atvyko, bet žinojome, kad esame visiški vienminčiai. Svarbus buvo tik vienas klausimas – Lietuvos laisvė. Žinojome, kad sieksime laisvės ir nepriklausomybės visomis išgalėmis“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas savo kalboje pabrėžė tikintis, kad Baltijos kelio metu pademonstruota lietuvių vienybė ir susitelkimas ir vėl pasikartotų, jeigu mūsų valstybei ir mūsų laisvei iškiltų grėsmė.

Valstybės vadovas padėkojo Baltijos kelio įkvėpėjams ir organizatoriams, tiems, kurie nepabūgo rizikuoti savo gyvenimais dėl paties didžiausio tikslo – mūsų visų laisvės. Prezidentas taip pat paragino susirinkusiuosius stengtis kasdien branginti laisvę.

2022 08 24 11:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt