antradienis, rugsėjo 22 d.
Prezidentė pasakė, ko reikia grįžtantiems emigrantams
tiesa.com

„Pasak prezidentės, savivalda turi išnaudoti visas priemones, kad išvažiavę žmonės sugrįžtų ir jaustų, kad yra laukiami ir reikalingi“, – rašoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Vietos valdžia turi palaikyti grįžtančius emigrantus, sako Tauragėje pirmadienį apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tauragė yra vienintelis miestas Lietuvoje, turintis išvykusių kraštiečių registrą, palaiko ryšius su savo žmonėmis ir padeda jiems surasti darbą savame krašte, nurodė Prezidentūra.

Šalies vadovė apsilankė industriniame parke įsikūrusioje ir iš emigracijos grįžusius tauragiškius įdarbinančioje tarptautinėje kompanijoje „Ansell“. Šiuo metu čia dirba 197 darbuotojai, 25 iš jų yra grįžę iš užsienio. Šalies vadovė su emigrantais kalbėjo, ko trūksta, kad žmonės, užuot gyvenę užsienyje, grįžtų namo.

Tauragėje veikiančiame industriniame parke įsteigta 800 darbo vietų, dešimtadalis jų – iš emigracijos grįžusių tauragiškių. Privačiomis pastangomis į šį parką pritraukta užsienio investicijų.

Tauragėje taip pat subsidijuojamas darbo vietų kūrimas, finansuojamos mažų ir labai mažų įmonių steigimosi išlaidos.

Čia viešėdama D. Grybauskaitė taip pat davė startą kampanijai „Globali Tauragė“, ji burs emigracijoje gyvenančius tauragiškius ir kvies juos grįžti namo.

Anot Prezidentūros, iš Lietuvos išvažiavusieji didžiausiais sunkumais sugrįžti į tėvynę laiko ne tik ekonomines sąlygas, biurokratinius trukdžius ar informacijos apie reintegraciją į Lietuvos visuomenę trūkumą, bet ir sudėtingą vaikų integraciją. Šiuo metu šalyje veikia penkios mokyklos, kuriose į Lietuvą grįžusių gyventi šeimų vaikai gali lankyti išlyginamąsias klases ir išmokti lietuvių kalbos arba patobulinti jos įgūdžius. Viena iš tokių mokyklų veikia Tauragėje.

2017 11 13 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt