pirmadienis, birželio 1 d.
Prezidentė pasirašė Švietimo įstatymą
tiesa.com

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Švietimo įstatymą, kuriuo tautinių mažumų mokyklose išplečiamas dėstymas lietuvių kalba.

Pagal įstatymą, tautinių mažumų mokyklose pagrindinio ir vidurinio ugdymo programoje lietuviškai bus mokoma per tas pamokas, kai nagrinėjamos temos iš Lietuvos istorijos ir geografijos, pasaulio pažinimo, pilietiškumo pagrindų. O pradinio ugdymo programoje lietuvių kalbos bus mokoma integruotai. Nutarta nuo rugsėjo 1 dienos tautinių mažumų mokyklose nustatyti, kad valstybinės lietuvių kalbos mokymui skiriama ne mažiau laiko kaip gimtosios kalbos mokymui.

Siekiant puoselėti lietuvių kalbą, pataisomis taip pat įtvirtinama, kad valstybė finansuos ar kitaip skatins užsienyje gyvenančių lietuvių veiklą švietimo srityje, lietuvių kilmės užsieniečius ir užsieniečius, besimokančius (studijuojančius) lietuvių kalbą ir kultūrą.

Be to, nuspręsta teikti paramą mokykloms užsienyje, kuriose mokoma lietuvių kalbos ar lietuvių kalba, ir asmenims, vykstantiems dirbti mokytojais ir dėstytojais į švietimo įstaigas, lituanistikos centrus užsienyje. Ketinama apmokyti pedagogus, parengti vadovėlius, taip pat planuojama mokytojams už didesnius krūvius mokėti priedus.  Visa tai šiemet kainuos daugiau nei 3 mln. litų.

Tokioms Švietimo įstatymo pataisoms ketvirtadienį pritarė Seimas.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija yra oficialiai pareiškusi nepasitenkinimą Lietuvos Seimo priimtomis Švietimo įstatymo pataisomis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau anksčiau ji buvo sakiusi, jog palaikys tik tokį modelį, kuris užtikrins veidrodinį principą – nesudarys lenkų tautinių mažumų atstovams Lietuvoje blogesnių sąlygų nei turi lietuviai Lenkijoje.

Iki rugsėjo ketinama pasirengti naujo Švietimo įstatymo, kuriuo išplečiamas dėstymas lietuvių kalba, nuostatų įgyvendinimui.

2011 03 31 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt