sekmadienis, spalio 25 d.
Prezidentė – prieš „supelkėjusią sistemą“
tiesa.com

Pirmadienį Prezidentė dalia Grybauskaitė ir Premjeras Andrius Kubilius aptarė Vyriausybės veiklos rezultatus 2010-aisiais ir svarbiausius šių metų įvykius bei ateities prioritetus.

Kaip vieną iš valstybės finansų sektoriaus prioritetų Prezidentė įvardijo tai, kad sumažintos senatvės pensijos nuo 2012 m. sausio 1 d. turi būti grąžintos į 2008 m. lygį.
 
Kaip žinia, yra nuomonių, kad pensijų didinimas padidintų fiskalinį deficitą iki daugiau kaip 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto ir taip pažeistų Europos Sąjungos rekomendacijas Lietuvai iki 2012 metų sumažinti fiskalinį deficitą iki 3 procentų.
D. Grybauskaitė pažymėjo, jog pensijų atkūrimo klausimas neturėtų būti tiesiogiai siejamas su Lietuvos įsipareigojimais įgyvendinti Mastrichto kriterijus, kadangi pagrindinis valdžios prioritetas turi būti senatvės pensijas gaunančių žmonių gerovė. Pasak prezidentės, šį pensijų atstatymą turėtų kompensuoti ekonomikos augimas.
 
Šiuo metu galiojantis įstatymas numato, kad iki 2011-ųjų pabaigos mokamos sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos, bet Premjeras Andrius Kubilius patikino, jog jau pavasario sesijoje ruošiamasi priimti sprendimus dėl pensijų dydžio grąžinimo bei kompensavimo tvarkos.
Prezidentė pabrėžė, kad jos akiratyje bus ir „Sodros“ ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) reformos.
 
Prie nebaigtų darbų, Prezidentės teigimu, 2011-aisiais Vyriausybei dar prisideda neatidėliotinas šilumos ūkio ir gamtinių dujų sektoriaus pertvarkymas bei alternatyvios energetikos šaltinių plėtra, korupcijos sumažinimas, ypač viešųjų pirkimų srityje, aiški Sodros ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo pertvarka.
Tęsdama kovą su korupcija ir monopolijomis Prezidentė pati inicijavo Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kuriomis bus siūloma atskirti šilumos ūkio priežiūrą nuo tiekėjo, bei įstatymų pataisas, kuriomis bus siūloma apibrėžti prokuratūrų, STT vadovų ir kitų sričių vadovų kadencijas ir įtvirtinti jų rotaciją. Dalia Grybauskaitė, jos žodžiais tariant, pasisako prieš „supelkėjusią sistemą“ ir už tai, kad vadovai postuose būtų ne ilgiau kaip dvi kadencijas.

2011 02 09 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt