ketvirtadienis, birželio 4 d.
Prezidentė ragina minimalią algą didinti iki 900 litų
tiesa.com

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad yra visos galimybės minimalią mėnesio algą (MMA) kelti šimtu litų – iki 900. Tokią poziciją šalies vadovė išsakė po apsilankymo technologijų kompanijoje „Ekspla“, pranešė Delfi.lt.

D. Grybauskaitės teigimu, prielaidas MMA didinimui sudaro nuoseklus šalies ekonomikos augimas, ir valstybė gali minimalią algą didinti ne 50, o 100 Lt. „Nuo pat šių metų pradžios esu sakiusi, kad jau laikas pradėti kalbėti apie minimalios algos didinimą, nes Lietuvos ekonomika jau auga antrus metus iš eilės. Taigi kalbėti, kad dar jaučiame labai didžiulius krizės padarinius, turbūt būtų gal kiek ir pernelyg aštru. (...) Tai reikia daryti. Ir, mano manymu, visiškai būtų tikslinga daryti ir 100 Lt padidinimą“, - kalbėjo prezidentė.

Paprašyta pakomentuoti premjero Andriaus Kubiliaus užuominas, esą MMA didinti iki 900 Lt būtų galima su sąlyga, kad profsąjungos sutiks su didesniu darbo santykių liberalizavimu, D. Grybauskaitė teigė tokios pozicijos nepalaikanti. Esą dabartinė valdžia darbo santykiams liberalizuoti turėjo jau pusketvirtų metų laiko.

2012 04 26 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt