šeštadienis, liepos 4 d.
Prezidentė vetavo darbuotojams nepalankų Darbo kodeksą
tiesa.com

Seimas liepos mėnesio viduryje rinksis į neeilinę sesiją, kurią teko sušaukti dėl prezidentės veto. Dalia Grybauskaitė vetavo daug prieštaringų vertinimų sukėlusį Darbo kodeksą (DK).

Anot D. Grybauskaitės, Darbo kodeksas vetuotas dėl to, jog buvo palankus darbdaviams ir būtų įteisinęs jų viršenybę, o darbuotojų teisių naujasis DK nebūtų tinkamai apgynęs ir saugojęs.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius apgailestavo dėl tokio sprendimo ir teigė, kad dėl prezidentės veto Lietuva priversta bus ir toliau gyventi pagal sovietinį reliktą. Jo įsitikinimu, seimo priimtas Darbo kodeksas buvo vienas pažangiausių šalies įstatymų, kuriam pritarė ir profesinės sąjungos, ir darbdaviai.

Labai tikėtina, kad seimas neatsižvelgs į prezidentės veto ir priims Darbo kodeksą vienšališku sprendimu.

Anot A. Butkevičiaus, kodeksą reikia priimti dabar, o jeigu jį reiks koreaguoti, tą bus galima daryti jau jam įsigaliojus.

Įstatymai numato, kad seimas gali atmesti prezidentės veto, jeigu už tai balsuos 71 seimo narys. Tuo tarpu prezidentės siūlomiems pakeitimams priimti užtenka pusės posėdyje dalyvaujančių seimo narių balsų.

2016 07 04 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt