trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Prezidento rinkimuose dalyvavęs S. Skvernelis pripažįsta pralaimėjimą: tikina, kad trauksis iš premjero posto
tiesa.com
Twitter.com

Premjeras Saulius Skvernelis sekmadienio vakarą pripažino, kad nepateko į antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Jau šiandien turbūt nelabai“, – TV3 televizijai sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar dar tikisi šiandien aplenkti antroje vietoje atsidūrusią Ingridą Šimonytę.

Šiandien S. Skvernelis dar kartą patikino, kad trauksis iš užimamų pareigų, jei nepateks į antrąjį rinkimų turą. Tai jis pareiškė prieš pat užsidarant rinkimų apylinkėms.

„Tai nebuvo tuščias pažadas“, – sakė jis. Dabartinis premjeras pridūrė, kad nesėkmės atveju postą paliktų liepos 12 d. Tai jis dar kartą patvirtino tiesioginiame LRT eteryje ir pridūrė, kad po liepos 12 d. darbą turėtų pradėti laikina Vyriausybė.

„Nepatekimas į antrą turą yra mano kaip politiko įvertinimas. Aš tą įvertinimą kaip politikas priimu ir turiu padaryti tą žingsnį“, – LRT televizijai pirmadienio naktį sakė ministras pirmininkas.

„Gali būti, kad ta pati valdančioji dauguma formuos Vyriausybę ir turės savo ministrą pirmininką“, – pridūrė S. Skvernelis.

Premjeras sakė, kad visuomenės parama yra būtina, siekiant vykdyti reformas. Atsistatydinimo pareiškimą jis žada pateikti liepos mėnesį. Jo teigimu, valstiečių atstovai sprendimus priims įvertinę galutinius rezultatus.

„Lietuva be Vyriausybės nebus, bus šalies vadovas: vienas iš jų žada sukurti gerovės valstybę, kitas – susodinti ir tartis. Tai bus gera galimybė pademonstruoti lyderystę, suburti daugumą ir įgyvendinti tuos pažadus, kurie buvo žadėti žmonėms“, – apie savo oponentus, greičiausiai pateksiančius į antrą turą, kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie po dviejų savaičių vyksiančius Europos Parlamento ir kitąmet – Seimo rinkimus, jis teigia, kad valstiečiams „signalas yra labai aiškiai pasiųstas ir nereaguoti į jį, apsimesti, kad jo nėra, būtų politiškai nepriimtina“.

Galimas pralaimėjimo priežastis jis sako paliekantis vertinti politologams.

„Galbūt ir ta priežastis yra, kad mokesčių mažinimas, galimybė uždirbantiems žmonėms turėti daugiau vaikų, šeimos politikos skatinimas nėra priimtinas“, – svarstė jis.

S. Skvernelis teigė, kad „būtų gera galimybė grįžti“ prie idėjos organizuoti Seimo rinkimus pavasarį, kad naujoji Vyriausybė galėtų pati formuoti biudžetą, o ne paveldėti projektą iš buvusios valdžios.

Į pralaimėjimą prezidento rinkimų pirmajame ture pripažinusio S. Skvernelio štabą užsukę I. Šimonytės štabo atstovai kandidato nerado. Atsineštas gėles jie įteikė S. Skvernelio štabo vadovui Vytautui Bakui.

Priimdamas dovaną, V. Bakas paragino I. Šimonytę „atsiriboti nuo interesų, kurie galėtų trukdyti“.

„Tikiuosi, kad pavyks atsisakyti finansinės tam tikrų asmenų paramos, ir viskas bus gerai“, – sakė V. Bakas, plačiau nedetalizavęs, ką turi galvoje.

Vėliau žurnalistams V. Bakas sakė pasiruošęs prisiimti atsakomybę dėl prastesnio, nei tikėtasi, pasirodymo prezidento rinkimuose, tačiau kartu pasidžiaugė rinkėjų palaikymu, dėl kurio S. Skvernelis kampaniją esą baigia net sustiprėjęs.

Kalbėdamas apie tolesnes Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) galimybes likti valdžioje, V. Bakas pabrėžė pritariantis partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir premjero S. Skvernelio pozicijai. „Jei nėra pasitikėjimo, sudėtinga tęsti darbus, reformas“, – sakė jis.

V. Bakas pabrėžė, kad dabar yra metas atsitraukti ir pagalvoti, kas buvo daroma ne taip. Anksčiau sekmadienį S. Skvernelis, dar nepaaiškėjus rinkimų rezultatams, pareiškė, kad nepatekęs į antrąjį rinkimų turą, jau liepos 12 d. pasitrauktų iš užimamų pareigų.

Pirmąjį prezidento rinkimų turą pralaimėjęs premjeras S. Skvernelis į savo štabą grįžo pabrėžtinai pakilios nuotaikos. Vos įžengęs pro duris, jis priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių ir rėmėjų sveikinimus.

Vėliau S. Skvernelis patvirtino ketinąs liepos 12 d. trauktis iš užimamų pareigų. „Aš sprendimą priėmiau ir nebenoriu net kalbėti apie kitokius variantus“, – sakė S. Skvernelis žurnalistams.

„Aš daugiau vertinu savo asmeninį apsisprendimą. Tai susiję su mūsų vykdoma vidaus politika, – sakė Vyriausybės vadovas. – Dabar jau pradėjo kitaip svarstyti, kad tai yra geras rezultatas... Aš manau, kad jis nėra labai geras.“

Kaip pagrindinius politinius scenarijus S. Skvernelis įvardijo priešlaikinius Seimo rinkimus, mažumos Vyriausybės darbą ir dabartinės vykdomosios valdžios darbo tąsą.

Kas iš dabartinių valdančiųjų galėtų jį pakeisti premjero pareigose, S. Skvernelis nesiėmė svarstyti. Jis taip pat teigė dar negalintis pasakyti, ką palaikys antrajame prezidento rinkimų ture. „Aš galvojau, kad aš būčiau geriausias prezidentas. Pasirodo, kad ne“, – sakė jis su šypsena.

Paklaustas, ko pritrūko sėkmei, kandidatas į prezidentus pabrėžė, kad būtų pravertusios dar bent kelios savaitės. Tačiau jis taip pat neatmetė galimybės, kad kampanijos metu buvo padaryta klaidų.

„Planuoju likti politikoje. Būsiu aktyvus Seimo narys“, – tai S. Skvernelis sakė apie savo ateitį. Jis tvirtai patikino ketinąs ir toliau dirbti išvien su LVŽS.

2019 05 13 06:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt