pirmadienis, kovo 1 d.
Prezidentūra: išėjimas iš karantino turi būti atsargus
BNS

Prezidentas mano, kad išėjimas iš karantino turi būti atsargus ir pasvertas, atlaisvinant pirmiausia socialinio bendravimo, švietimo ribojimus ir atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

„Prezidento nuomone, išėjimas iš karantino turėtų būti labai atsargus, pamatuotas, bet, be abejo, atlaisvinant tas sritis, kurios yra reikalingiausios, tokios kaip tam tikras socialinis bendravimas, švietimo sektorius ir panašiai“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė prezidento Gitano Nausėdos Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

„Žmogus yra socialinė būtybė, ir tam tikras atsargus socialinio bendravimo atlaisvinimas reikalingas. Kaip ir tam tikri maži žingsneliai švietimo sektoriuje, darželiuose, nes ugdymas taip pat labai svarbus besivystančių vaikų raidos etapuose“, – aiškino jis.

Kalbėdamas apie galimus atlaisvinimus verslui S. Krėpšta pripažino, kad tai reikia daryti diferencijuotai, tačiau nesukeliant viruso išplitimo. Be to, pasak patarėjo, būtinas aiškus planas, skaičiavimai, kodėl daromi konkretūs atlaisvinimai.

„Turbūt faktas yra tas, kad tikrai galima diferencijuoti kalbant apie verslo atlaisvinimą ir tas sritis su atskirais įėjimais, didesniais plotais, mažesniu žmonių srautu. Be abejo, esant tinkamai situacijai, slopstant toliau virusui, jas būtų galima atlaisvinti anksčiau negu rizikingesnes vietas“, – sako S. Krėpšta.

„Tikėkimės, kitą savaitę bus atskleista daugiau detalių, ir tikėkimės, tai bus paremta ekspertų nuomone, bus paremta skaičiavimais ir kitų šalių gerąja praktika“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį pasiūlė pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki kovo pradžios.

Planuojama, kad nuo vasario vidurio, jeigu užsikrėtimų skaičius mažės, bus leista bendrauti dviem namų ūkiams, gydymo įstaigose didinti planinių paslaugų skaičių. Nuo vasario antros pusės būtų svarstoma apie grįžimą prie kontaktinio arba mišraus mokymo pradinukams.

Antroje vasario pusėje arba pabaigoje galėtų būti atidarytos ne maisto prekių parduotuvės, tačiau su sąlyga, kad jos turi atskirą įėjimą iš lauko, taip pat būtų laikomasi kitų saugaus atstumo reikalavimų.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 26 12:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt