šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Prezidentūroje anglų kalbos žinių patikrinimas
tiesa.com

Lietuvos politikų padangėje tvenkiasi debesys. Tiksliau, tamsūs jie virš tų politikų galvų, kurie pretenduoja į vieną ar kitą ministeriją, tačiau laisvai nekalba nei viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų. Angliškai, vokiškai arba prancūziškai turi kalbėti visi ministrai. Tokią kartelę be kompetencijos ir kitų gebėjimų iškėlė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žinių tikrinimas prasidėjo šiandien. Pas šalies vadovę apsilankė keturi pretendentai į ministrus. Socialdemokratas Rimantas Sinkevičius, kuris turėjo vilčių tapti susisiekimo ministru, Prezidentės kabinete užtruko vos dešimt minučių. Politikas anksčiau yra teigęs, kad anglų kalbos žinias jam reiktų tobulinti, tačiau užsienyje iki šiol nepražuvo, nors yra buvę atvejų, kai su pašnekovais tekę ilgiau aiškintis, ką politikas turėjo omenyje.

Daukanto aikštėje lankėsi ir galima švietimo ir mokslo ministrė Virginija Baltraitienė bei socialdemokratė, pretenduojantį į Ūkio ministrės portfelį, Birutė Vėsaitė. Jos su D. Grybauskaite kalbėjosi kiek ilgiau nei jų kolega ir teigė, kad susitikimas vyko lietuvių kalba.

Valstybine kalba sakė kalbėjusi ir potenciali socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė Loreta Graužinienė. Susitikimas su Prezidente užsitęsė iki beveik 40 minučių. Politikė su D. Grybauskaite sakė aptarinėjusi visiems žmonėms aktualias problemas, tačiau nuo detalesnių komentarų susilaikė ir skubiai išvyko iš Prezidentūros. „Klausimų socialinėje srityje yra labai daug, tad buvo apie ką pakalbėti. Visi klausimai, patys aktualiausiai Lietuvos žmonėms. Labai ačiū“, - po susitikimo žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Portalas „Delfi“ primena, kad Prezidentė D. Grybauskaitė yra pareiškusi, kad nenorėtų matyti Darbo partijos ministrų kabinete ir valdančiojoje koalicijoje, vėliau yra leidusi suprasti, kad nuo Darbo partijos pageidautų nepartinių ministrų.

Darbo partija yra kaltinama „juodosios buhalterijos“ byloje, kaltinamieji šioje byloje yra ir Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, vicepirmininkas Vytautas Gapšys bei buvusi centrinės būstinės vadovė Vitalija Vonžutaitė. Šie trys žmonės tapo Seimo nariais ir įgijo parlamentaro neliečiamybę, nors Seimas dar gali ją panaikinti.

2012 11 27 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt