trečiadienis, gegužės 27 d.
Prieš KAM surengta provokacija – meluojama, kad NATO traukiasi iš Lietuvos
Alfa.lt

Alfa.lt redakcija gavo laišką, skirtą žiniasklaidai. Pašto dėžutės adresas – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) kontaktų imitacija. Turinys – provokacinio pobūdžio.

Laiške teigiama, kad NATO gegužės mėnesį išveda iš Lietuvos karinį kontingentą. Neva NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas išsiuntė šį laišką Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministrui Raimundui Karobliui.

Angliškai parašyta, kad neva pajėgos bus išvestos iš Lietuvos dėl to, kad šalis nesusitvarko su COVID-19 protrūkiu ir sakoma, kad aljansas tęs bendradarbiavimą su mūsų šalimi, bet tik „kitomis formomis“.

Lietuvos KAM atstovas Tomas Balkus teigė, jog tai yra dezinformacija ir pasiūlė šį laišką išsiųsti patikrinimui. Jis pažymėjo, kad e. paštas „kam@kam.lt“ net neegzistuoja.

„Gegužės mėnesį keičiasi NATO oro policijos kontingentas, bet tikrai NATO neišveda kontingento iš Lietuvos“, – kalbėjo jis.

T. Balkus pabrėžė, kad panašių atakų buvo jau ne viena – naudojantis specialia platforma suinteresuotieji asmenys prisidengia KAM ir skleidžia dezinformaciją.

Pasidalintas pranešimas yra su netikro laiško R. Karobliui kopija. Propagandistai pasistengė net ir įterpti suklastotą NATO generalinio sekretoriaus parašą.


Antradienio vakarą Krašto apsaugos ministerija pranešė sulaukusi melagingos žinios, kurioje rašoma apie NATO karių išvedimą iš Lietuvos.

Ministerijos teigimu, antradienio pavakarę krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis el. paštu gavo suklastotą NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo laišką, kuriame pranešama apie neva priimtą sprendimą išvesti iš Lietuvos NATO karius.

„Tai dar vienas iš daugelio bandymų pandemijos krizę paversti ir saugumo krize. Melagienomis kaip ši siekiama pasėti nepasitikėjimą Aljanso partneriais ir NATO vienybe", – ministerijos pranešime teigė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Ministerijos teigia, kad analogišką žinią, pirminiais duomenimis, gavo ir Lietuvos žiniasklaida, institucijos bei adresatai pagrindinėje NATO būstinėje Briuselyje.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento duomenimis, nuoseklūs bandymai skleisti dezinformaciją, išnaudojant pandemijos krizę, stebimi jau porą mėnesių.

„Skleistos melagienos apie neva konoravirusu apsikrėtusį Lietuvoje dislokuotą JAV karį ar Krašto apsaugos ministerijos neva išreikštą ketinimą nestabdyti tarptautinių karinių pratybų“, – rašoma ministerijos pranešime.

Jame teigiama, kad nuo vasario 1-osios užfiksuoti 807 klaidinančios informacijos apie COVID-19 atvejai. Jie buvo skleidžiami rusų, anglų ir lietuvių kalbomis. Daugiausia atvejų – beveik du trečdaliai – fiksuoti rusų kalba.

Dažniausiai informaciniai incidentai būna tiesiogiai susiję su viruso suvaldymo Lietuvoje ir kitose ES šalyse temomis arba netiesiogiai ne tiesiogiai susiję su kitomis temomis – išnaudojant koronaviruso kontekstą neigiamos informacijos žinutėms prieš Lietuvos strateginės reikšmės klausimus skleisti.

Pastaruoju metu, ministerijos teigimu, ypač išaugo informacinių incidentų, kurių taikinys NATO.

„Deja, bet koronaviruso krizė ne tik nesumažino saugumo grėsmių Europoje, bet ir sudarė sąlygas jas didinti. Apie tai kalbėjomės tiek su NATO, tiek su ES gynybos ministrais, tad klausimo svarbą supranta ir jaučia visos valstybės“, – sakė R. Karoblis.

„Negalime leisti, kad ši krizė pakenktų ilgalaikiams valstybių gynybos tikslams, tad atvejai kaip šis tik dar kartą įrodo, jog ir toliau turime skirti deramą dėmesį gynybos stiprinimui – tiek konvenciniams, tiek kibernetiniams pajėgumams“, – pridūrė krašto apsaugos ministras.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai šia tema išskiria kelias grupes dominuojančių naratyvų.

„Vienas jų teigia, kad neva NATO paskirtis yra pasikeitusi ir dabartinis jo egzistavimas kelia grėsmę pačioms šios organizacijos narėms. Skleidžiama melaginga informacija apie nepriimtiną sąjungininkų karių elgesį viešosiose vietose, dėl to protestuojančius Lietuvos piliečius“, – rašoma ministerijos pranešime.

„Taip pat teigiama, jog vietoj to, kad kovotų su COVID-19, NATO neva pinigus skiria branduolinei ginkluotei, ko pasekoje aukomis taptų Europos, taip pat ir Lietuvos piliečiai. NATO taip pat tendencingai kaltinamas „anti-rusiška“ retorika“, – teigiama jame.

2020 04 21 20:14
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt