pirmadienis, liepos 6 d.
Prieš metus nusikaltėlius Peterborougho gatvėje tramdęs lietuvis nuteistas už nužudymą
tiesa.com

Dar prieš metus Didžiojoje Britanijoje Deivydas Jacikas buvo laikomas didvyriu ir liaupsinamas britų spaudos, nes visų akivaizdoje mėgino sustabdyti juvelyrinių dirbinių parduotuvę apiplėšti bandžiusius ginkluotus vagišius. Dabar 21 metų pakruojiškis atsidūrė tarp pasmerktųjų - lietuvis už savo tautiečio nužudymą nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Paaiškėjo, jog praėjus vos 8 mėnesiams nuo jį išgarsinusio žygdarbio D. Jacikas mirtinai sumušė 56 metų tautietį Henriką Baranauską.

Konfliktas spalio mėnesį kilo po to, kai į Jacikų namus užsukęs H. Baranauskas trenkė Deivydo tėvui Arūnui Jacikui. Mamos pakviestas jaunuolis puolė svečią ir stipriai jį sumušė. Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog H. Baranauskui lūžo 14 šonkaulių, buvo stipriai sutrenktos smegenys. Vyras mirė ligoninės reanimacijoje.

D. Jacikas teismui sakė labai supykęs, kai motina jam papasakojo, kaip H. Baranauskas trenkė į galvą jo tėvui, ir jis nuėjo į jo namus „atkeršyti“.

Jis pridūrė, kad kitą dieną išsiplovė savo sportbačius, nes bijojo, kad ant jų yra kraujo, nors neigė spardęs H. Baranauską. Pasak tyrėjų vyresniojo inspektoriaus George\'o Barro, lietuvis gavo bausmę iki gyvos galvos, nes atliko „ypatingai žiaurų nusikaltimą ir neparodė pasigailėjimo“. Jis sakė, kad D. Jacikas auką žiauriai daužė, spardė ir trypė kojomis, net kai jis prarado sąmonę.

2012 04 05 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt