penktadienis, vasario 26 d.
Priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis užtikrinamos neįgalių rinkėjų teisės
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3940(3) labiau užtikrinamos neįgalių rinkėjų teisės rinkimų metu.

Teisės akte nustatyta, kad balsavimo biuleteniai ir kita rinkiminė medžiaga (viešai skelbiama garso, vaizdo informacija apie rinkimus, kandidatų debatai, informacija apie rinkimų procedūras) turi būti pritaikyta neįgalių rinkėjų poreikiams ir turi būti pateikiama jiems lengvai suprantama kalba ir prieinama forma.

Mažinant administracinę naštą nustatyta, kad kandidatų pareiškiniai dokumentai rinkimų komisijoms galės būti teikiami ir elektroniniu būdu.

Atsižvelgiant į rinkimų komisijų narių darbo krūvį rinkimų metu ir jiems mokamą atlyginimą, padidintas darbo užmokestis rinkimų komisijų nariams. Įstatymo nuostatos taip pat suderinamos su Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatomis.

Pataisos priimtos už jas vieningai balsavus 82 balsavime dalyvavusiems Seimo nariams. Analogiški pakeitimai įtvirtinti ir Prezidento, Savivaldybių tarybų rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Referendumo įstatymuose.

2020 01 15 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt