trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Pritari kontrabandai – nesitikėk geros algos
tiesa.com

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų pateisina kontrabandą. Tokius bauginančius skaičius atskleidė bendrovės „Sprinter tyrimai“ atliktas tyrimas.

Šiemet kontrabandą pateisino 61 proc. Lietuvos gyventojų, o pernai tokių buvo 43 procentai. Dauguma Lietuvos gyventojų taip pat manė, jog kontrabandos mastai šiemet išaugo.

Premjeras Andrius Kubilius, išgirdęs tokius skaičius, teigia, kad pritariantys kontrabandai gyventojai tuomet turėtų susitaikyti su mažesniais atlyginimais, pensijomis ir kitomis socialinėmis išmokomis.

„Turime padėti žmonėms suvokti, kad jeigu jie toleruoja kontrabandą, tai jie taip pat turėtų labai draugiškai visi sutarti, kad reikia mažinti atlyginimus mokytojams, pensijas, nes kontrabandos, mokesčių nemokėjimo, šešėlinių atlyginimų toleravimas reiškia, kad valstybės biudžete yra sutinkama turėti mažiau pinigų“, – sakė Andrius Kubilius.

Jis pridūrė, kad nei pats, nei finansų ministrė neturi „stebuklingos pinigų skrynelės“, iš kurios mokėtų atlyginimus arba pensijas.

A. Kubilius anksčiau teigė, kad mažesnės nei planuotos pirmojo ketvirčio akcizų įplaukos į biudžetą galėjo būti didėjančios kontrabandos pasekmė, ir žadėjo, kad su kontrabanda bus mėginama kovoti daug veiksmingiau.

Šiemet gegužę Vyriausybė paskelbė, kad Muitinės departamentas taps kontrabandos mastą koordinuojančia institucija – esą yra spragų dalijantis informacija tarp institucijų, ypač pasigendama duomenų apie nelegalią prekybą ir galimus kontrabandos atvejus iš policijos.

Tarptautinės tabako gamybos bendrovės „British American Tobacco“ ir „Imperial Tobacco“ šiemet pasirašė susitarimą su Finansų ministerija, kuriame sakoma, kad jos mokės Lietuvai už sulaikytą kontrabandą.

2010 06 10 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt