trečiadienis, sausio 27 d.
Profesorius K. Petrikonis: belieka laukti naujos valdžios, kuri išdrįs taikyti dar griežtesnes karantino priemones
Alfa.lt

Sveikatos ekspertų tarybos narys Kęstutis Petrikonis įsitikinęs, kad Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos griežtinamos karantino priemonės yra per lengvos ir neduos reikiamų rezultatų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius profesorius teigia, kad belieka laukti naujos valdžios, kuri galbūt išdrįs taikyti griežtesnius ribojimus ir išgelbės šalies sveikatos sistemą.

„Visi turbūt pastebime, kad jie yra griežtesni, bet jie yra ir kompromisiniai. Matom tuos skaičius, kurie mus labiausiai neramina, o ypač neramina tai, kad šiandien ligoninėse yra 2133 pacientai sergantis Covid-19“, – LRT radijo „Lietuvos dienos“ laidoje sakė K. Petrikonis.

Prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys teigė, kad žmonės dirbdami ligonėse mato realesnę pandemijos situaciją nei visuomenė gali pamatyti skelbiamuose užsikrėtusiųjų skaičiuose. Ekspertas tikino, kad galima skaičiuoti ne 2000 , o 4000 užsikėtusiųjų skaičių per dieną, kadangi visų sergančiųjų ištirti tiesiog neįmanoma.

„Mano ir Sveikatos ekspertų tarybos manymu, šitos priemonės turėjo būti griežtesnės. (…) Jei dar tos papildomos priemonės būtų pritaikytos, greičiausiai rezultatai ir būtų greitesni“, – laidoje sakė ekspertas.

Kompromisinis karantino griežtinimas

K. Petrikonio manymu, pakankamai lengvomis karantino priemonėmis siekiama nesužlugdyti verslo, tačiau tai kelią grėsmę šalies gyventojų sveikatai bei gyvybėms.

„Turbūt ir versto ir bendravimo ir socialinių dalykų, nes vėlgi mūsų siūlymai buvo griežtesni dėl susitikimų, dėl bendravimų, dėl dviejų namų ūkių“, – „Lietuvos dienos“ laidoje kalbėjo K. Petrikonis.

Šventinis laikotarpis – didelė rizika

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius tikina, kad šventiniai susitikimai kelia didelę grėsmę tolesniam viruso plitimui, o dešimt žmonių vienoje patalpoje yra per daug. Ekspertas teigia, kad kompromisai gali būti taikomi dėl darželių ir tam tikrų darbo vietų, bet ne susitikimų bei kitų nebūtinų dalykų. K. Petrikonis įsitikinės, kad tik žmonių sąmoningumas, ribojimai ir valdžios tvirtos rankos gali išgelbėti šalies sveikatos sistemą.

„Lietuvoje žmonės susivienija per krizes, kai labai bijo, arba kai labai nori laimėti. Mes turėjom tokį labai kompromisinį laikotarpi, su tom lengvom priemonėm. (…) Belieka laukti naujos valdžios, naujos vyriausybės, kuri galbūt išdrįs pritaikyti griežtesnes priemones arba pasiųsti aiškias žinutes Lietuvos piliečiams“, – sakė K. Petrikonis.

2020 12 07 18:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt