antradienis, gegužės 17 d.
Prokuroras siūlo įkalinti buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį (atnaujinta)
BNS
Fotobankas
Raimondas Kurlianskis

Prokuratūra penktadienį paprašė dėl papirkimo ir prekybos poveikiu kaltu pripažinti buvusį koncerno „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį.

Tai paaiškėjo einant į pabaigą „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimui Vilniaus apygardos teisme.

56 metų anksčiau neteistam verslininkui siūloma skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę.

Buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui prašoma skirti septynerius metus kalėjimo.

Vilniaus apygardos teisme abiem kaltinamiesiems prokuroras Justas Laucius taip pat pasiūlė skirti beveik 38 tūkst. eurų baudas.

R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Prokurorai teigia, kad R. Kurlianskis davė 106 tūkst. eurų kyšį E. Masiuliui už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

R. Kurlianskis sako, kad pas buvusį E. Masiulį rastus 90 tūkst. eurų skyrė jo politinei veiklai finansuoti. Pastarasis tuo metu teigė, kad jie buvo skirti nekilnojamojo turto verslui vystyti, tai, anot buvusio politiko, buvo R. Kurlianskio paskola.

Tiek R. Kurlianskį, tiek E. Masiulį prokuroras siūlo po nuosprendžio suimti teismo salėje.

Prokuroras J. Laucius sakė, kad kaltinamieji yra charakterizuojami teigiamai, turi šeimas; išskyrus kaltinamąjį Seimo narį Vytautą Gapšį, anksčiau yra neteisti, bet tai negali būti lemiančios aplinkybės bausmei.

„2015–2016 m. vykdyti korupciniai nusikaltimai buvo neatsitiktiniai, tai gyvenimo būdo, bendradarbiavimo tarp R. Kurlianskio ir politiko pasekmė (...). Kaip nurodoma Konstitucijoje, valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, kuo aukštesnes pareigas tarnautojai užima, tuo sunkesni padariniai valstybės interesams. Kad padarė nusikaltimus Seimo nariai, tai rodo neeilinį jų pavojingumą“, – per teismo posėdį kalbėjo prokuroras.

Jis pabrėžė, kad „MG Baltic“ naudingi įstatymo projektai buvo priešingi visuomenės interesams.

L. Laucius citavo kriminalinės žvalgybos ir liudytojų pateiktus duomenims, jų vertinimu, R. Kurlianskis yra „žmogus, galintis padaryti politiniame lauke bet ką“, „neoficialus lobistas tarp politikų“, „be jo politiniai procesai nevyksta“, „R. Kurlianskis jungė verslo, politikos ir žiniasklaidos pasaulius“.

Prokuroras pabrėžė, kad korupciniai nusikaltimai buvo daromi intensyviai.

Kaltinimai korupcija šioje byloje pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“. Jam ir taip pat kaltinimų sulaukusioms politinėms partijoms – Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai – prokuroras prašo skirti baudas.

Koncernas „MG Baltic“ neseniai pakeitė pavadinimą į „MG grupė“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 19 18:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt