trečiadienis, liepos 28 d.
Pusantro šimto žmonių pasienyje protestavo prieš migrantų atvykimą
BNS
BNS
Protestas prie Lietuvos sienos

Apie 150 žmonių sekmadienį netoli valstybės sienos su Baltarusija protestavo prieš nelegalių migrantų atvykimą į Lietuvą.

Automobilius papuošę plakatais, tokiais kaip „Europa nėra jūsų namai“ ar „STOP nelegaliai migracijai“, protestuotojai mitingavo prie kelio nuo Druskininkų link Latežerio.

Ši vieta yra arčiausiai Lietuvos ir Baltarusijos pasienio, kurioje leista rengti protesto akciją be papildomo derinimo su institucijomis, teigia organizatoriai.

Protestuotojai nešėsi trispalves ir istorines Lietuvos vėliavas, taip pat vėliavas su užrašais, nukreiptais prieš nelegalią migraciją.

Keli iš jų važiavo pas pasieniečius, dirbančius Raigardo ir kituose pasienio punktuose, reikšti padėkos dėl saugomos valstybės sienos.

Mitingo organizatorius Raimondas Grinevičius BNS sakė, kad protestas surengtas ir dėl „Vyriausybės neįgalumo“ sprendžiant migrantų krizę.

„Mūsų valdžia pridirbo tokių dalykų, kad dabar turi srėbti žmonės, dirbantys pasienyje, vietos gyventojai ir savivaldybių biudžetai“, – teigė R. Grinevičius.

„Valdžia spręsdama šitą krizę atsilieka su sprendimais savaitę laiko“, – pridūrė jis.

Pasak protesto organizatoriaus, mitinge dalyvavo apie 150 žmonių.

Pastaruoju metu ženkliai išaugus nelegaliai migracijai iš Baltarusijos, Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją.

Atvykėliai apgyvendinami pasienio savivaldybių suteiktose patalpose, taip pat palapinėse, Vyriausybei ieškant būdų efektyviai išsiųsti iš šalies tuos migrantus, kurių prieglobsčio prašymai nėra pagrįsti.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1634 migrantai, ženkliai daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Baltarusijos režimo hibridinė ataka.

Minskas tvirtina, kad migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdo dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų.

2021 07 11 16:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt