šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
R. Karbauskio atviras laiškas I. Šimonytei: patys matote, jog jums nesiseka
Alfa.lt
Fotobankas
Ingrida Šimonytė ir Ramūnas Karbauskis

Šešėlinės Vyriausybės vadovas Ramūnas Karbauskis atviru laišku kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, prašydamas „susėsti prie apskritojo stalo“. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tikina, kad Vyriausybė turi suprasti, jog jiems nesiseka, todėl esą privalu visų partijų atstovams kartu ieškoti bendro sprendimo valdant COVID-19 pandemiją.

„Atviras laiškas I. Šimonytei. Šiandien Lietuvai nereikia tarpusavio kovų, susipriešinimo. Lietuvai reikia darnos ir vienintelės kovos – kovos su koronavirusu ir jo socialinėmis bei ekonominėmis pasekmėmis. Jūs, esantys valdžioje, šiandien turite stengtis rodyti, kad visi, kas nori padėti, yra laukiami ir vertinami, o ne atvirkščiai.

Juo labiau kad patys matote, jog jums nesiseka. Susirgimų skaičius auga, skiepytis dėl įvairių priežasčių nenori net rizikos grupės. Žmonės nepasitiki jumis ir jūsų sprendimais. (...)

Jūs nuo pat pradžių, iš karto po Seimo rinkimų, stengėtės pažeminti opoziciją, atimti iš jos jai priklausančius instrumentus Seime, žeminti mane ir mano vadovaujamos partijos žmones. Puikiai žinote, kad, priešindamasis tam, aš palikau Seimą, tačiau nepalikau darbų ir žmonių, už kuriuos esu atsakingas ir kuriems esu įsipareigojęs“, – feisbuko įraše nuogąstavo R. Karbauskis.

Premjerei yra sunku ne tik dėl padėties Lietuvoje, bet ir dėl to, kad ji dažnai paliekama viena tvarkytis su visomis šalį ištikusiomis krizėmis.

Valstiečių lyderis tikino, kad Vyriausybė iki šiol nesiteikė atsakyti į opozicijos pateiktus klausimus, bei teigė, kad žadėtos konstruktyvios Vyriausybės diskusijos su opozicija taip ir nebuvo.

„Tenka apgailestauti, kad mūsų pasiūlymai taip ir liko „neatidaryti“ pašto dėžutėje, kaip matome po jūsų viešo atsakymo, dėl to, kad jums nepatinka Karbauskis. (...)

Suprantu, kad situacija Lietuvoje nėra eilinė, ir Premjerei yra sunku ne tik dėl padėties Lietuvoje, bet ir dėl to, kad ji dažnai paliekama viena tvarkytis su visomis šalį ištikusiomis krizėmis, tačiau tai nereiškia, kad dėl to neturi vykti konstruktyvios Vyriausybės diskusijos su opozicija. Juo labiau nereiškia, kad jūs negalite keisti savo ministrų į kompetentingesnius, norinčius bendrauti su visais, kurie siekia padėti“, – rašė R. Karbauskis.

Kodėl jūsų valdžios atstovai, kurie sudaro daugumą Seime, jums nepadeda, o kenkia?

Šešėlinės vyriausybės vadovas kviečia partijų atstovus bei prezidentą „susėsti prie apskritojo stalo“ ir pasikalbėti apie pandemijos valdymo būdus.

„Negaliu nepastebėti ir to, kad visi, kad ir kaip kartais tai būtų sunku, turime mokytis kalbėtis ir drauge spręsti mūsų valstybę ištinkančias problemas – tik tada sprendimai bus tvarūs ir visuomenei kur kas priimtinesni. Yra daug temų, kurias reikia išdiskutuoti ir nestumti buldozeriu. Negerai ir tai, kada Seimas kuria darbotvarkę, kuri prasilenkia ne tik su padėtimi valstybėje, bet ir su didžiosios visuomenės dalies lūkesčiais, skaldo, sėja nepasitikėjimą.

Kodėl jūsų valdžios atstovai, kurie sudaro daugumą Seime, jums nepadeda, o kenkia? Jūs net tarpusavyje negalite susiderinti veiksmų... Bet dar ne vėlu kažką pakeisti.

Europos agentūros paskelbė, jog mūsų COVID-19 situacija yra blogiausia Europoje. Ne metas aiškintis, kieno koks statusas, pareigos ar postai. Yra metas veikti ir visiems susėsti prie apskritojo stalo.

Gerbiama Premjere, pakvieskite visų parlamentinių partijų lyderius tai padaryti. Išklausykite, kas mums kelia nerimą ir ką mūsų atstovaujamos partijos siūlo kaip priemones tai pačiai COVID-19 pandemijai suvaldyti. Pakvieskite ir Prezidentą, jo komandą – ir jis turi dalyvauti priimant tvirto sutarimo reikalaujančius sprendimus. Išklausykite ekspertus, mokslininkus, ne tik tuos, kuriuos pati pasirinkote klausytis, bet ir tuos, kurie turi ką pasakyti, matydami pasaulio patirtį“, – teigė valstiečių atstovas.

2021 09 24 17:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt