sekmadienis, lapkričio 29 d.
R. Karbauskis atsisako Seimo nario mandato
Alfa.lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vedlys Ramūnas Karbauskis nesusitaikė su pralaimėjimu Seimo rinkimuose. Ketvirtadienį jo atstovė spaudai Dalia Vencevičienė žurnalistus informavo, jog „valstiečių“ lyderis, nusprendė atsiakyti Seimo nario mandato. 

LVŽS pirmininkas ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis išplatino pranešimą spaudai, kuriame paaiškinami tokio sprendimo motyvai. Jame nurodoma, kad „tokį sprendimą jis ir didžiausia opozicijos frakcija priėmė nepritardami ir protestuodami prieš Seimo vadovybės ir Seimo daugumos veiksmus, kuriais eliminuojama didžiausia opozicinė frakcija iš Seimo vadovybės. Dar ryte frakcija pranešė atsisakanti dalyvauti tolesniame politiniame farse, kurį kuria frakcijos pasitikėjimą praradusi Seimo vadovybė ir valdančioji dauguma.“

R. Karbauskis prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai įteiks artimiausiame šios komisijos posėdyje.

Paliko frakciją „ant ledo“ 

Mykolo Riomerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė sako, kad kalbų ir spėlionių apie galimą R. Karbauskio pasitraukimą būta jau anksčiau – iškart kai paaiškėjo, jog iki tol Valdančiąją koaliciją sudariusi LVŽS po rinkimų atsidūrė opozicijoje.

„Toks įspūdis, kad jis rado gerą progą pasitraukti. Prisiminkime, buvo kalbų apie galimą R. Karbauskio atsisakymo mandato ir jis jas neigė, aiškindamas, kad gali dirbti ir opozicijoje. Bet panašu, kad R. Karbauskį nelabai įkvepia tas darbas. Būti poozicijoje ir ne pačiam būti valdžia, priiminėti sprendimus, yra du skirtingi dalykai. Jis pripratęs būti tas, kuris priiminėja sprendimus ir kurio sprendimai paskui turi tam tikrą rezultatą.“, – aiškino politologė.

R. Urbonaitės manymu, lyderis, palikdamas savo partiją be jo opozicijoje elgiasi neįtin sąžiningai bendražygių atžvilgiu.

„Manau, kad jis pasakys, kad su tokia valdančiąja dauguma jis nemato prasmės dirbti, tačiau tai reiškia, kad jis palieka savo didžiulę frakciją „ant ledo“. Su ta, anot jo, baisia ir nedemokratine valdančiąja dauguma jis palieka savo frakcijos žmones, o pats traukiasi“, – vertino politikos ekspertė. 

Emocingi argumentai 

Išplatintame pranešime žiniasklaidai, R. Karbauskis aiškino naujojo Seimo darbo peripetijas, nulėmusias jo pasitraukimą. 

Jau pirmajame naujosios kadencijos Seimo posėdyje supratome, kad skambiai valdančios daugumos žadėta „naujoji“ politinė kultūra nereiškia, kad ji bus pozityvi ir teisinga. Ši valdžia, dar net nepradėjusi dirbti, jau demonstruoja, kad nebus toleruojama kitokia nuomonė, nei mano išrinkta dauguma, bus tik menkinami, persekiojami opozicijos politikai, ribojamos jų teisės, netgi iki tiek, kad balansuojama ant Lietuvos Konstitucijos pažeidimo ribos.

Tenka pripažinti, kad Seime susiklostė situacija, kokios Nepriklausomos Lietuvos Seime niekada dar nėra buvę – Seimo dauguma pasiekė, jog didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje. Valdančios daugumos siekis apriboti LVŽS frakcijos veiklą Seime, neskirti LVŽS pasirinkto Seimo Pirmininko pavaduotojo, tyčiotis ir atvirai meluoti Seimo salėje yra smūgis ir už mus balsavusiems žmonėms“, – pranešime apie naujojo Seimo darbo užkulisius kalbėjo R. Karbauskis. 

„Sveikatos visiems ir kantrybės, dabar jos tikrai reikės!“, – ilgą laišką žiniasklaidai ir visuomenei užbaigė LVŽS vedlys. 

2020 11 19 15:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt