pirmadienis, sausio 24 d.
R. Karbauskis dėl Ž. Pavilionio pareiškimo, kad Lietuvai naudingas Kinijos sankcijas: su kuria vieta jis mąsto?
Alfa.lt
Fotobankas
Žygimantas Pavilionis (kairėje) ir Ramūnas Karbauskis.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis vėl rado progą įgelti valdantiesiems. Jis pasipiktino Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko konservatoriaus Žygimanto Pavilionio pareiškimu, kad Kinijos sankcijos ilgainiui Lietuvai gali išeiti į naudą.

" Jie kasdien kuria pateisinimus savo klaidoms ir bando įteigti žmonėms, kad tai tikra, reikalinga ir naudinga, nors visi suprantame, kad tame jokios naudos nėra, atvirkščiai - daug žalos, kurią pajaus visi Lietuvos žmonės. Ir čia jau kalba ne tik apie Kiniją, - savo feisbuko paskyroje liejosi R. Karbauskis. - Mes pasaulyje pirmieji ir vieninteliai, kurių parlamente atsiranda Užsienio reikalų komiteto pirmininkas teigiantis, jog Kinijos sankcijos Lietuvai gali būti naudingos. Čia tas pats kaip teigti, jog Lietuvos žmonės gyvens geriau, nes jau padidinti tarifai elektrai, dujoms, o artimiausiu metu valdžia planuoja padidinti mokesčius už automobilių taršą, nekilnojamą turtą, žemę. Dar daugiau, kad gyvenimas pasidarytų dar geresnis, bus įvestas mokestis už miško žemę, padidinta šiukšlių išvežimo kaina."

Politikas taip pat uždavė retorinį klausimą:

"Su kuria vieta mąsto užsienio ir vidaus politikos formuotojai konservatorių-liberalų valdžioje? Kiek reikia nekęsti Lietuvos žmonių ir galvoti tik apie savo siauras politines ambicijas, kad taip kenkti Lietuvos ekonomikai ir taip drastiškai mažinti žmonių gyvenimo kokybę."

Kaip Alfa.lt jau rašė, Ž. Pavilionis ketvirtadienį sakė, kad Kinijos sankcijos ilgainiui Lietuvai gali išeiti į naudą.

„Manau, kad šios sankcijos, ką parodė ir Čekijos pavyzdys, Lietuvai išeis tik į naudą“, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė parlamentaras.

„Mes subursime visą transatlantinę demokratinę bendriją, kuri šiuo metu mus palaiko politiškai, bet dabar mes tą politinę paramą paversime labai konkrečiais finansiniais, ekonominiais ir kitais instrumentais“, – tvirtino jis.

Vilniaus ir Pekino santykiai ėmė blogėti, Lietuvai ėmus megzti glaudesnius ryšius su Taivanu, jį Kinija laiko maištaujančia savo provincija. Pekinas dėl to rugpjūtį konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių ir nurodė tą patį padaryti Lietuvai. Kinija pastaruoju metu taip pat ėmėsi stabdyti krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas.

2021 09 10 14:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt