penktadienis, liepos 30 d.
R. Karbauskis ragina ieškoti tarpininkų deryboms su Minsku dėl migrantų
BNS
Fotobankas
Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ragina ieškoti tarpininkių šalių, kalbantis su Minsku dėl neteisėtų migrantų krizės Lietuvoje.

„Reikia ieškoti šalių, galbūt iš trečiųjų šalių, turiu omenyje ne ES šalių, kurios bandytų padėti vienaip ar kitaip šnekėtis diplomatiniais kanalais su Baltarusija. Nes visiškai akivaizdu, kad tai yra speciali akcija, organizuota akcija“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, tai galėtų būti tos valstybės, kurios bendradarbiauja su Europos Sąjunga (ES), Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tačiau taip pat palaiko ryšius su Baltarusija.

„Galbūt, pavyzdžiui, yra tokios šalys, esu girdėjęs apie labai plačią diplomatiją iš Jungtinių Arabų Emyratų, kurie sugeba ir su tais, ir su tais sutarti“, – aiškino valstiečių lyderis.

Politikas pabrėžė, kad šioje situacijoje ypač svarbi bendrijos pagalba, nes „niekas į Lietuvą neina, eina į ES. Šitoje situacijoje turime bendromis pastangomis krizę įveikti“.

Jis taip pat teigė, kad signalų apie galimus didesnius neteisėtų migrantų srautus Lietuva turėjo prieš pusę metų.

„Nieko nebuvo daroma, jokių priemonių nebuvo imtasi“, – sakė R. Karbauskis.

Pastaruoju metu Lietuva susiduria su išaugusia neteisėta migracija per sieną su Baltarusija, daugiausia atvyksta Irako, taip pat Afrikos šalių piliečių.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki šiol sulaikyta beveik 1,8 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra keliasdešimt kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 m.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą. Įtampa tarp Minsko ir Vilniaus išaugo pernai po ginčijamų Baltarusijos prezidento rinkimų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 16 12:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt