trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
R. Šimašius: „Nesiskiepijantys parazituoja ir stumia Lietuvą į viruso gniaužtus“
Goda Košinskytė
Facebook
Vilniaus meras Remigijus Šimašius skiepijasi

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo feisbuko paskyroje pareiškė, kad rudenį, per ketvirtąją COVID-19 viruso bangą ribojimai turėtų būti taikomi tik nepasiskiepijusiems asmenims. Tvirtino, kad „atsakingi piliečiai nebeturi mokėti už šios visuomenės dalies kaprizus ir parazitavimą“.

„Virusas neišnyko, bet mes jau turime efektyvią vakciną. Rudenį bus ketvirtoji banga - o ji bus, nes kol kas skiepijasi tik kas antras, – rašo R. Šimašius. – Tokioje situacijoje rudenį nauji karantino ribojimai turi būti taikomi tik tiems, kas elgiasi neatsakingai, o ne vėl užmetami ant pečių tiems, kurie elgiasi atsakingai, kai kažkas kitas marširuoja nusispjovęs į mokslą, į visuomenę, ir į pandemiją. Visi laisvi, ir visi turi būti atsakingi už savo veiksmus, tad ir apribojimai neturi būti taikomi tiems, kurie elgiasi atsakingai. Jie turi būti tiems, kas nesiskiepija ir taip neapsaugo savęs ir aplinkinių.“

Valstybė nebegali subsidijuoti neatsakingumo ir nenoro skiepytis.

„Kai turime skiepus, testavimas tėra bandymas kibirėliu išsemti ežerą. Todėl testai turi būti mokami tiems, kurie nenori pasirinkti nemokamo skiepo. Testas, beje, mokesčių mokėtojams kainuoja net 10 kartų daugiau nei vakcina“, – feisbuke rašo miesto meras. 

R. Šimašius siūlo apsvarstyti galimybę ir gydymą nuo viruso padaryti mokamą, jo požiūriu, socialiai atsakinga visuomenės dalis neturėtų mokėti už brangų gydymą tų, kurie savo noru pasirinko sirgti. 

„Turime nustoti siųsti palankumo žinutes tiems, kurie tyčiojasi iš mokslo, parazituoja viešojoje erdvėje ir mūsų valstybę dar vieniems metams nori įgrūsti į viruso gniaužtus, – aiškina meras. – Turime pripažinti – iki šiol grėsmė visuomenei buvo virusas. Kai jau turime vakciną, virusas nebėra nevaldoma grėsmė. Dabar, deja, turiu tai pasakyti - grėsmę visuomenei kelia tie, kurie nesiskiepija. Atsakingi piliečiai nebeturi mokėti už šios visuomenės dalies kaprizus ir parazitavimą.“

2021 07 19 14:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt