ketvirtadienis, liepos 29 d.
R. Šimašius: nuo nelegalių migrantų reikia arba sienos, arba gyvo skydo
BNS
Scanpix
Migrantai Pabradėje

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad sprendžiant drastiškai išaugusią nelegalios migracijos problemą būtina siena ar kitos fizinės priemonės.

Jis ragino „siųsti žinią tarptautinei bendruomenei ir potencialiems migrantams“, kad Lietuva nėra šalis, kuri „ laikys atvirus vartus“ užsieniečiams pasiekti Vakarų Europą.

„Akivaizdu, kad kaimynas kovoja hibridinį karą ir labai norėtųsi, kad Lietuva turėtų aiškų atsaką tam. Surinkti migrantus netoli sienos, ar kažkur kitur, juos atvežti ir apnakvindinti – tai yra tai, ką reikia daryti iš humanitarinių paskatų. Bet to nepakanka – reikia arba sienos, arba gyvo skydo, arba kitų priemonių, kurios leistų užtikrinti, kad mažiau būtų jų. Nes šiandien mes turime šimtų problemą, galime turėti ir dešimčių tūkstančių problemą, jei ji nebus sprendžiama iš esmės“, – kalbėjo meras.

Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybė vertina galimybę solidariai priimti ir apgyvendinti pabėgėlius savo patalpose bent iki dešimties dienų, patalpų sąrašą žadama pateikti trečiadienį.

„Nesu toks optimistas dėl dešimties dienų, manau, tai gali išvirsti į gerokai ilgesnį laiką. Bet bet kokiu atveju, netgi daugiau negu proporcingai gyventojų skaičiui mes pasiūlysime savo priemones, kur būtų galima laikiną, izoliuotą prieglobstį suteikti. Komforto sąlygų pažadėti tikrai negaliu (...). Tai bus didelės patalpos, bet ne viešbutis ar kažkas panašaus“, – sakė jis.

VSAT duomenimis, šiemet pasienyje su Baltarusija šiemet jau sulaikyta per 1,2 tūkst. neteisėtų migrantų,  Vyriausybė penktadienį dėl šios problemos valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 05 16:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt