šeštadienis, spalio 16 d.
R. Vanagaitė apie A. Bilotaitę: neįtikėtina, kad tai ministrė. Kad tai moteris ir motina
Alfa.lt
BNS
Fotobankas
Rūta Vanagaitė (kairėje) ir Agnė Bilotaitė.

Rašytoja ir visuomeninė veikėja Rūta Vanagaitė pasipiktino vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite dėl šios požiūrio į migrantų laikymo sąlygas ir cinizmą.

„Šiandien vyko laidos “Bučiuoju, Rūta„ filmavimas – laida skirta migrantų krizei. Visi laidos dalyviai, net ir Vytautas Sinica ir Laurynas Kasčiūnas kalbėjo apie tai, kad tiems žmonėms turi būti suteiktos bent jau tokios sąlygos, kurias Lietuvoj turi kaliniai: šiltas rūbas, šiltas maistas ir lova ne palapinėj po lietum. Jie kalės pas mus gal net ne vienerius metus. Gal p. Bilotaitei atrodytų kad tai ir yra 5 žvaigždučių viešbutis? Su atrodymais nepakovosi. Žmogui atrodo ir tiek. Neįtikėtina, kad tai ministrė. Kad tai moteris ir motina“, – trečiadienį savo feisbbuko paskyroje pasipiktino R. Vanagaitė.

Pati R. Vanagaitė dirbo savanore migrantų stovykloje ir pranešė apie ten esančias tragiškas sąlygas (plačiau: ČIA).

Rugpjūčio mėnesį vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė žurnalistams teigė: „Mes tikrai neturime galimybių užtikrinti penkių žvaigždučių viešbučio sąlygų. Mūsų prioritetas šiuo metu yra pažeidžiamos grupės, tai yra yra motinos, mažamečiai vaikai. Darome sprendimus, kad jie būtų perkeliami į geresnes sąlygas.“

Ketvirtadienį vidaus reikalų ministrė pažymėjo, kad manipuliuojant įvykiais Afganistane, bandoma atverti naują neteisėtos migracijos kelią.

„Matome akivaizdų bandymą atverti naują neteisėtos migracijos kelią, manipuliuojant įvykiais Afganistane. Visiems neteisėtai sieną kirsti bandantiems asmenims galioja ta pati taisyklė – prašymus dėl prieglobsčio pateikti pasienio kontrolės punkte“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojama ministrė.

Pasak jos, Lietuva yra pasirengusi padėti Afganistano piliečiams, jeigu jie atvyks teisėtu keliu.

„Tačiau niekam neleisime piktnaudžiauti mūsų prieglobsčio sistema ir paversti Lietuvos pereinamuoju neteisėtos migracijos kiemu “ – sakė A. Bilotaitė.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones penkių Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, laikinai neleisdamas jų išsiųsti iš šalies.

Pranešime nurodoma, kad afganistaniečiai į Baltarusiją atvyko šių metų rugpjūtį. EŽTT buvo pranešta, kad migrantai kelis kartus negalėjo įžengti į Lietuvą, buvo grąžinti į Baltarusiją ir strigo pasienyje, o nuo rugsėjo 5 dienos slepiasi Lietuvos teritorijoje.

Migrantai teigia, kad pabėgo iš Afganistano, nes būtų persekiojami šalies kontrolę perėmusio Talibano režimo.

Tačiau VSAT pranešė, kad EŽTT minimi migrantai iš Afganistano ketvirtadienį atvyko prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos, tačiau nebuvo įleisti.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad į vietą buvo atvykusi ir migrantų advokatė, kuri bando įtikinti pareigūnus, kad šie žmonės privalo būti įleisti, vykdant EŽTT sprendimą.

Tačiau R. Liubajevas pabrėžė, kad Lietuva nebuvo įpareigota jų įsileisti – tik neišsiųsti, jeigu jie jau yra šalies teritorijoje, todėl migrantams nebuvo leista atvykti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 09 15:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt