sekmadienis, spalio 17 d.
Raudonai nusidažiusi Klaipėda žada saugią Jūros šventę: valdys žmonių srautus ir skiepys dalyvius
Alfa.lt
Fotobankas
Jūros šventė 2017 m.

Penktadienį Klaipėdoje prasidėsianti Jūros šventė sulaukė prieštaringų, nes paskelbta, jog miestas patenka į raudonąją zoną skaičiuojant naujų COVID-19 atvejų skaičių. Vis dėlto, šventė – neatšaukiama, organizatoriai tikina, kad bus laikomasi ypatingų saugos reikalavimų.

„Norime atkreipti dėmesį į saugumo reikalavimus ir prašymą pajutus nors vieną peršalimo simptomą susilaikyti nuo dalyvavimo šventėje ir ją stebėti internetu, tiesioginės transliacijos metu. Labai prašau žmonių būti sąmoningiems saugoti ne tik save, bet ir savo artimuosius, dėvėti apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus atstumo. Taip pat, prašau asmenų, kurie nepasiskiepiję, prieš atvykstant į šventę pasidaryti COVID–19 testą ir įvertinti visas galimas rizikas“, – spaudos pranešime rašo „Klaipėdos švenčių“ vadovas Liutauras Galinis.

Skiepys šventės metu?

Jūros šventės metu bus įkurti du mobilieji vakcinacijos centrai, kurie kvies miestiečius ir miesto svečius pasiskiepyti nuo COVID-19. Mobilieji skiepų centrai bus šalia Atgimimo aikštės esančioje „Maltos ordino“ palapinėje bei Priešpilio gatvės teritorijoje.

„Kol šalyje išpilamos nepanaudotos vakcinos, norime paskatinti žmones skiepytis, nes tik skiepai mums padės išbristi iš COVID-19 liūno. Tad tikimės, kad žmonės į šventę atvyks ne tik gerai praleisti laiko, bet ir pasirūpins savo sveikata“, – sako L. Galinis.

Šventės teritorijoje nestigs saugumą akcentuojančių stendų, žmonės nuolat bus įspėjami informaciniais garso įrašais su prašymu laikytis saugaus atstumo, raginami dezinfekuoti rankas bei dėvėti apsaugines veido kaukes. 

Žadama, jog piko valandomis, prieš ir po koncertų Kruizinių laivų terminale, bus uždarytas pasukamas tiltelis tam, kad būtų išvengta žmonių spūsčių – praėjimas galimas tik per Priešpilio gatvę, kurioje bus reguliuojami žmonių srautai.

Užtikrinant maksimalią galimybę apsisaugoti, miesto teritorijoje stovės dezinfekcinės stotelės, kurias nuolat papildys Jūros šventės savanoriai, nemokamos vienkartinės veido kaukės bus dalinamos „Klaipėdos švenčių“ palapinėje, kuri įsikurs Atgimimo aikštėje. 

„Kasdien bendradarbiaujame ir tariamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, tad atkreipiame dėmesį, jog visi renginiai vyks tik lauke. Ir pagal visus Vyriausybės nutarimą nekomerciniams renginiams iki 2 val. keliamus reikalavimus, todėl atidžiai parinktos renginių trukmės. Organizuojant koncertus, pagrindinis akcentas – žmonių srautų valdymas, tad tuo pačiu metu skirtingose miesto erdvėse bus skirtingi koncertai  ir kitos veiklos, kad žmonių srautai pasiskirstytų kuo plačiau“, – tvirtina L. Galinis. 

„Klaipėdos švenčių“ vadovas teigia, kad visiems mugės prekybininkams yra iškeltas reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes, vienkartines pirštines ir prekybinėse vietose turėti dezinfekcinio skysčio.Visos laikinos lauko kavinės Kruizinių laivų terminale, bus atskirtos apsauginėmis tvorelėmis dėl srautų skirstymo. 

Renginių vietose budintys savanoriai ruošiasi skatinti renginio dalyvius naudoti veido kaukę, išlaikyti saugų atstumą. Renginyje dalyvaujančios organizacijos ir įmonės yra skatinamos apgalvoti dalyvių skaičių ir atsižvelgti į saugumo užtikrinimą. Planuojama, jog eisenos dalyviai į šventę atvyks skirtingu laiku, siekiant išvengti būriavimosi.

Klaipėdoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19. Skaičiuojant 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. siekia 108,7. Tai yra beveik tris kartus daugiau nei šalies vidurkis. Klaipėda šiuo metu yra vienintelė savivaldybė, patenkanti į raudonąją zoną.

2021 07 20 19:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt