pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Referendumas sumušė tik vieną – neaktyvumo – rekordą
tiesa.com

Kaip ir buvo prognozuota, referendumas dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams neįvyko. Lietuvos gyventojai, kaip anksčiau rašė „Tiesa“, pasyviai dalyvavę išankstiniame balsavime, prie balsadėžių neskubėjo ir balsavimo dieną. Pranešta, kad tai buvo rekordiškai mažo aktyvumo referendumas, kuriame dalyvavo mažiau nei 15 proc. arba 268 tūkst. 920 balso teisę turinčių žmonių.

 Taigi referendume savo valią pareiškė net šiek tiek mažiau žmonių, nei buvo pasirašiusių, kurių dėka Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir suteikė teisę rengti referendumą. Surinktų parašų skaičius siekė 300 tūkst.

Iš 14,97 proc. rinkėjų pasiūlytoms pataisoms pritarė 70,78 proc., paskelbė VRK, kuri jau suskaičiavo duomenis iš visų apylinkių. Referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja pusė balso teisę turinčių Lietuvos gyventojų.

Referendumo rengėjai ragino žmones pasisakyti prieš žemės pardavimą užsieniečiams, nes, anot jų, tik taip būtų galima apsaugoti Lietuvos teritorinį vientisumą ir apginti lietuvių žemdirbių teises. Tame pačiame referendume taip pat buvo prašoma gyventojų pritarti dar vienai svarbiai pataisai, kad referendumui surengti užtektų surinkti 100 tūkst. parašų.

Pagal dabar galiojančius šalies įstatymus, norint atsiklausti tautos valios vienu ar kitu klausimu, reikia surinkti 300 tūkstančių parašų.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, dalyvavusieji referendume piktinosi sunkiomis ir neaiškiomis formuluotėmis. Kai kuriose kaimiškose apylinkėse rinkėjai sugadino ne vieną biuletenį, nes nežinojo, kaip tiksliai atsakyti į užduotus klausimus ir pareikšti savo valią. Buvo pasirodę pranešimų, kad kai kurie rinkėjai balsavimo kabinose praleido po pusvalandį.

2014 06 30 13:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt