ketvirtadienis, liepos 2 d.
Regbininkai iš Lietuvos nustebino britus (nuotraukos)
tiesa.com

„Jeigu laimėčiau 170 mln. svarų loterijoje, kaip neseniai pasisekė vienai britų porai, lietuviškas regbio klubas jau kitais metais žaistų aukščiausioje Londono lygoje“, – šypsodamasis, bet ryžtingai kalba 33 metų Egidijus Sakalauskas. Iš Lietuvos regbio sostinės Šiaulių į Londoną prieš daugiau kaip aštuonerius metus persikraustęs vyras svajoja įkurti lietuvišką regbio klubą, kuriame treniruotų ir vaikus.

– Kaip jūs susijęs su regbiu?

– Regbį žaidžiu nuo vaikystės, Šiauliuose pradėjau treniruotis, kai dar buvau mažas vaikas. Lietuvoje žaidžiau apie 10 metų. Anglijoje regbį žaidžiu 5 metus, bet lietuvių komandą sukūrėme tik šiais metais. Kol kas žaidžiame mažojo regbio turnyruose 7 prieš 7, nes ekipoje yra 12 žmonių. Tikrasis regbis yra žaidžiamas 15 prieš 15, bet mums trūksta žaidėjų. Pilnai komandai reikia daugiau kaip 20 vyrų.

– Kaip Anglijoje susiradote pirmąją komandą?

– Vienas bendradarbis pasiūlė jungtis prie jo komandos „OLD Aschmolen RFC“. Žaidėme Šiaurės Londono divizione, vieną kartą jį laimėjome. Ten žaidžiau ketverius metus.

Lietuviai žaidžia juoda apranga.

– Kodėl kilo mintis kurti lietuvių komandą?

– Aš tą mintį turėjau jau seniai, tik žmonių trūko. Po sezono išsiskyrė mūsų, lietuvių, ir „OLD Aschmolen RFC“ klubo keliai. Tas klubas mažėjo, mes siūlėme padėti jį gaivinti, prašėme, kad leistų sukurti naują komandą, bet jie nelabai norėjo, todėl nusprendėme atsiskirti. Tame klube buvo aštuoni lietuviai, vienas žaidė profesionaliai ir gavo pasiūlymą iš Švedijos klubo.

Parašiau keliems klubams Rytų Londone. Romfordo ir West Hamo rajone įsikūrę „East London“ klubai atsiliepė į pasiūlymą juos sustiprinti, pakvietė sudalyvauti turnyre 7x7. Labai greitai per pažįstamus surinkome visą komandą mažajam regbiui – 12 žmonių. Birželio pradžioje mes laimėjome ten trečią vietą. Tame turnyre dalyvavo daugiau kaip 20 komandų. Be to, mūsų ekipą palaikė gausus sirgalių būrys, gal net daugiau mūsų ten buvo.

Po to turnyro „East London“ klubas pakvietė mus prisijungti prie jų. Žaisime vienos iš jų komandų sudėtyje antrojoje arba trečiojoje miesto lygoje, Rytų divizione.

– Ar realu surinkti daugiau kaip 20 regbį žaidžiančių lietuvių Rytų Londone?

– Mes kviečiame prisijungti ne tik mokančius žaisti, bet ir tuos, kurie nori sportuoti. Jeigu žmogus nori, mes žaisti jį išmokysime. Štai šią savaitę atėjo vienas panevėžietis, kuris jau seniai norėjo išbandyti regbį, bet neturėjo galimybių.

Regbininkai turi ambicingų tikslų.

– Regbis – kontaktinis sportas, gal tai atbaido žmones įsitraukti į šį sportą?

– Regbyje mažiau traumų nei krepšinyje ar futbole, nes kiekvienas žaidėjas išmoksta techniškai gaudyti, sulaikyti varžovą ir kristi.

– Pakalbėkime apie pinigus. Kokio biudžeto reikia, norint suformuoti mėgėjų regbio ekipą?

– Tikslaus skaičiaus nepasakysiu. Vienam žaidėjui reikia apie 200 svarų sterlingų sezonui. Su valdininkais tariamės dėl vieno apleisto pastato perdavimo mums Becktone, netoli parko. Ten galėtume įkurti savo klubą. Bet niekas tikrai neduos mums patalpų, jeigu netreniruosime vaikų, todėl kursime ir jaunimo ekipas.

Regbis – patrauklus sportas rėmėjams. Į varžybas renkasi daug žmonių, atmosfera būna labai gera, sirgaliai yra labai draugiški. Be to, per varžybas stadionuose galima gerti alų. Kalbinu Lietuvos aludarius mus paremti, tikiuosi, pavyks susitarti.

– Kodėl lietuviams, gyvenantiems Anglijoje, gali būti įdomu stebėti mėgėjų regbį?

– Tarkim, tame turnyre, kuriame žaidėme 7 prieš 7, buvo atėję lietuvių sirgalių, mes turėjome ten daugiausia gerbėjų. Jie galėjo išgerti alaus, gerai praleisti laiką, ir visa tai buvo nemokama. Lietuviai dainavo dainas, pavyzdžiui, „Ant kalno mūrai“, linksminosi, bet elgėsi labai tvarkingai ir paliko įspūdį britams – nekilo jokių problemų, jie nepaliko šiukšlių, viską susirinko.

Lietuvius varžybose palaiko sirgaliai.

– Didžiojoje Britanijoje regbis labai populiarus. Anglija, Velsas, Škotija ir kaimynė Airija žaidžia pasaulio elite. Kaip britai reagavo į regbį žaidžiančius lietuvius? Ar žinojo, kad mūsų regbio rinktinė taip pat gana pajėgi?

– Naujame klube buvo nemažai nustebusių, nes nežinojo, kad lietuviai žaidžia regbį. Po to turnyro birželio mėnesį mus kvietė ne vienas klubas, bet pasiliksime „East London“ klube, nes jie pirmi mus priėmė.

Šiaurės divizione buvo girdėję apie lietuvius. Kituose Anglijos miestuose apie Lietuvą regbio mėgėjai žinojo, nes kitų miestų klubuose žaidžia lietuvių profesionalų. Tai liudija apie mūsų žaidėjų lygį, nes regbio populiarumas ir žaidėjų algos mažai nusileidžia futbolininkams. Prieš dvejus ar trejus metus regbis net turėjo daugiau gerbėjų nei futbolas, jeigu neklystu, pagal bilietų pardavimo skaičių.

– Kokius tikslus kelsite lietuvių klubui, jeigu pavyks jį suburti?

– Mes norime iškilti. Iki aukščiausios lygos man jau nukeliauti nepavyks, nebent mano sūnui gal pasiseks, jeigu pamėgs regbį. Dar jam tik dveji metukai, ir mama nori, kad jis būtų plastikos chirurgas (juokiasi).

– Ar lietuvių komanda jau turi pavadinimą?

– Laikinai vadinamės „Lithuanian Rugby Club“. Kai turėsime klubą, sugalvosime pavadinimą, tik į jį būtinai turėsime įtraukti žodį „London“, nes žaisime šio miesto lygoje.

– Ar yra kitų tautiniu pagrindu sukurtų regbio komandų Londone?

– Taip, yra. Žaidėme su afganistaniečių ekipa, taip pat yra imigrantų iš Afrikos šalių klubas.

– Koks artimiausias turnyras laukia lietuvių komandos?

– Sekmadienį, rugpjūčio 19 dieną, bus turnyras 7 x 7. Ji vyks netoli MacFarlane Lane Isleworth TW7 5PN. Šventėje dalyvaus 20 regbio komandų.

2012 08 17 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt