antradienis, lapkričio 30 d.
Režisierius R. Tuminas pasiaiškino dėl interviu Rusijos televizijai: lyg būčiau prisilietęs prie kažko šlykštaus
Alfa.lt
Alfa.lt
Rimas Tuminas.

Kilus skandalui dėl vieno žymiausių Lietuvos režisierių Rimo Tumino interviu vienam Rusijos televizijos kanalų, režisierius suskubo paaiškinti situaciją.

Vilniaus mažasis teatras savo „Facebook“ paskyroje paviešino R. Tumino reakciją:

„Pripažįstu, kad eidamas duoti šio interviu padariau didelę klaidą. Žinau, kad jis (Vladimiras Pozneris, interviu daręs žurnalistas – Alfa.lt past.) yra gudrus lapinas. Bet tikrai netikėjau, kad šitaip pasielgs. Vėliau keletą dienų jaučiausi taip, lyg būčiau prisilietęs prie kažko šlykštaus.“

Pasak režisieriaus, tai buvo gryna provokacija, skirta teatro šimtmečiui, jubiliejui: „Ir mane nori pateikti Lietuvai tokiu būdu – štai jūsų, Lietuvos sūnelis. Štai ką jis galvoja ir kaip kalba. Niekas neneigia aukų, žmonių, eilinių žmonelių, milijonų žuvusiųjų. Aš lenkiu galvą prieš bet kurį žuvusįjį: vokietį, anglą, prancūzą, amerikietį. Į tikrą mėsmalę patekę žmonės. Dėl prakeiktų politikų per okupaciją vykdytų pasaulio dalybų Lietuva išgyveno siaubingus reiškinius, daug kentėjo ir Latvija, ir Estija. Jeigu būtų suprasta, kad aš mąstau ir manau kitaip, tai jau būčiau nebe aš. Manau, mes visi suvokiame, suprantame, kad buvo ir okupacija, ir holokaustas. Taigi, tai buvo provokacija.“

R. Tuminas teigia, kad kreipėsi į interviu parodžiusią televiziją dėl paneigimo, viso interviu teksto ir vaizdo įrašo, bet atsakymo dar negavo.

„Jeigu lietuviai patikės Pozneriu – juk patikėjusieji turėtų mane bausti – jis bus pasiekęs savo tikslą. O kitas Poznerio ir jo bendražygių žingsnis būtų toks: jie taptų mano „gelbėtojais“, tuoj pat man pasiūlytų Rusijos pilietybę. Kadangi jau esu paskelbęs, kad „Karas ir taika“ – paskutinis mano darbas Vachtangovo teatre, tai visokie niekšeliai triumfuodami džiaugiasi, kad išeinantį galima ir išspirti“, – rašo jis.

Režisierius taip pat paaiškina, kad interviu įraše viskas pateikta taip, tarsi režimo jis nelaikytų okupacija, nors jis kalbėjo apie savo tėvo laikus, ir ne apie režimą, o apie rusus kaip tautą.

„Šiame įraše taip pat nėra Poznerio klausimo apie tai, ar dabar Lietuvoje mes puolame rusus ir vadiname juos okupantais, ar į Lietuvą atvykusiam rusui būtų saugu. Rimtu veidu man pasakojo, kaip jis prieš pusmetį girdėjo, kad rusams Lietuvoje pjaustomos galvos. Ten negalima važiuoti. Aišku, jis vykdė savo misiją. Net bandė mane priskirti žydšaudžiams. Jis pats yra žydas ir žino apie Kelmės, Rainių apylinkėse vykdytus žiaurius susidorojimus su žydais. Į tai įvėlė ir mano tėvą. Pasijutau įkliuvęs į kažkokias pinkles, iš kurių negaliu ištrūkti. Pasijutau tikrai blogai. Aš ir taip blogai jaučiuosi, esu ligų apspiestas, bet tai buvo blogiau už bet kokią ligą“, – teigė R. Tuminas.

Kaip Alfa.lt jau rašė, Lietuvos teatro režisierius R. Tuminas, Maskvoje pastatęs Levo Tolstojaus „Karą ir taiką“, šiomis dienomis davė interviu Rusijos televizijai, kurio metu leido suprasti, kad Lietuvą padalijusio Molotovo ir Ribentropo pakto nevertina kaip tragedijos Lietuvai, o rusų nelaiko okupantais. Pastarasis interviu sulaukė „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino ir kitų Lietuvos „įtakotukų“ kritikos bangos.

2021 11 15 21:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt