šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Romų ir homoseksualų baimė
tiesa.com

Lietuviams labai nepatiktų gyventi homoseksualų ir psichikos sutrikimų turinčių žmonių kaimynystėje. Blogai būtų, jeigu kaimynais būtų ir romai ar buvę kaliniai. Tokios antipatijos paaiškėjo Darbo ir socialinių tyrimų institutui atlikus Lietuvos gyventojų apklausą praėjusiais metais.

Romų ir buvusių kalinių kaimynystė gąsdina beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų. Mažiausiai pageidaujami kaimynai ir netradicinės lytinės orientacijos asmenys. Tokios nuomonės laikosi 47 proc. šalies gyventojų. Psichikos negalią turinčius asmenis savo kaimynais norėtų matyti 44 proc. šalies piliečių.

Panašių nuostatų laikosi ir darbdaviai, kurie nenorėtų įdarbinti žmonių su psichikos negalia (44 proc.) arba romų tautybės (41 proc.). Gyventojai tvirtina, kad nenorėtų darbovietėje matyt ir kartu dirbti su kaliniais (39 proc.) bei gėjais ar lesbietėmis (35 proc.).

Tiesa, šio tyrimo išvadose skelbiama, kad lietuviai pakantūs nemokantiems lietuvių kalbos. Žmonėms tai nėra kliūtis bendrauti ar dirbti viename kolektyve.

Pasak specialistų, tokie tyrimo rezultatai nenustebino, nes panašios tendencijos vyrauja nuo 2005-ųjų metų. Svarbu ir tai, kad lietuviai turi tvirtą neigiamą nuostatą, pavyzdžiui dėl romų ir homoseksualų, tačiau kaip taisyklė patys tokių žmonių nepažįsta.

2013 01 17 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt