šeštadienis, spalio 16 d.
Rugsėjo 1-ąją mokinių tėvai vėl pasitiks už tvoros
Greta Burlėgaitė
Alfa.lt
Rugsėjo 1-osios šventė

Sostinės mokyklos antrus metus iš eilės rugsėjo 1-osios šventės metu neįsileis tėvų į mokyklų teritorijas. Kai kurios pradinės mokyklos nusprendė, jog pirmokų vienas iš tėvų visgi galės dalyvauti šventėje, kol ji vyks lauke, tačiau gimnazijos savo mokinių tėvus paliks už tvoros.

„Dėl mūsų visų saugumo tėvelių prašome likti už gimnazijos teritorijų ribų. Penktokus į stadioną ir klases palydės vyresniųjų klasių mokiniai“, – rašoma „Žvėryno“ gimnazijos interneto puslapyje.

Vaikas rugsėjo 1 d. eis pasidaręs testą, aš pasiskiepijusi, o stovėsiu už vartų.

Vilniaus „Aušros“ mokykla-darželis taip pat nusprendė, jog ir šiais metais rugsėjo 1-osios šventę gyvai sutikti galės tik mokyklos mokiniai. Kvietime į mokslo ir žinių dienos šventę rašoma: „Tėveliai į mokyklą neįleidžiami.“ Viena mokinio mama piktinasi tokiu mokyklos sprendimu.

„Esu labai pasipiktinusi dėl rugsėjo 1 d., tėvai nebus įleidžiami net į mokyklos kiemo teritoriją. Mano vaikas – pradinukas, turiu jį palydėti. Vaikas rugsėjo 1 d. eis pasidaręs testą, aš pasiskiepijusi, o stovėsiu už vartų. Galėčiau daug necenzūrinių žodžių pasakyti dėl tokių sprendimų.

Į kavinę einu su galimybių pasu, o į vaiko šventę, mokslo ir žinių pradžios šventę – jokių galimybių“, – Alfa.lt sakė mokyklos pradinuko mama Kristina (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.).

Nedraudžia, bet nerekomenduoja

Mykolo Biržiškos gimnazijos direktorius Valdemaras Kaupinis Alfa.lt teigė, kad tėvams ar kitiems artimiesiems į šventę atvykti nėra uždrausta.

„Nedraudžiame, bet kadangi siekiame mažesnių dalyvių srautų, nerekomenduojame“, – sakė V. Kaupinis.

Vilniaus jėzuitų gimnazija, kuri mokslo metus pradės šv. mišiomis Šv. Kazimiero bažnyčioje, leido pradinukus bei mokinius, kuriems ši šventė pirma ar paskutinė gimnazijoje, į bažnyčią palydėti vienam iš šeimos narių. Tiesa, šventės metu visi turės dėvėti apsaugines veido kaukes, o įeiti į mokyklą galės tik mokiniai ir klasės vadovai.

2–4 klasių mokinių tėvai negalės dalyvauti šventėje

Vilniaus „Šviesos“ pradinėje mokykloje situacija panaši, po rugsėjo 1-osios šventės lauke pirmokai su mokytojais eis į klases, o mokinių tėvai liks priskirtoje zonoje. 2-ų, 3-ių ir 4-ų klasių mokiniai į savo klases turės eiti be lydinčių asmenų.

Vilniaus pradinė mokykla „Žiburys“ savo interneto puslapyje skelbia, kad 2–4 klasių mokinių tėvai negalės dalyvauti šventėje.

„2–4 klasių mokslo metų šventė skirta tik mokiniams. 1-ų klasių šventė vyks mokyklos kieme, šventė klasėse skirta tik mokiniams“, – rašoma pradinės mokyklos interneto puslapyje.

Prisiminti, kaip rugsėjo 1-oji buvo švenčiama prieš metus, galite čia.

2021 08 31 09:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt