trečiadienis, spalio 20 d.
Rusijos pilietis Lietuvoje nuteistas už 2,7 mln. eurų vertės krovinį: kaltę pripažino, bet visi galai lyg į vandenį
Dominykas Griežė
Muitinės nuotr.
Milijoninį cigarečių krovinį rusas teigė gavęs iš vyro, kurio net vardo nežino

Rusijos pilietis Aleksandras Khrulevas Lietuvoje apie mėnesį praleido už grotų ir sulaukė itin griežtų finansinių sankcijų, kai buvo sugautas su daugiau nei 2,7 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda. Nepaisant pareigūnų klausimų ir paskirtos bausmės, rusas vairuotojas neatskleidė savo kontaktų ir tikino, kad 2,7 mln. eurų vertės cigaretes sugebėjo įsigyti už ačiū, pažadėjęs vėliau atsiskaityti pardavėjui, kurio esą net vardo nežino.

Itin operatyviai nuteistas A. Khrulevas lietuviams muitininkams įkliuvo šių metų liepos 29 d. Apie 8 val. 30 min. ruso vairuotas „Volvo“ vilkikas buvo sustabdytas Lavoriškių kelio poste. Vilkiką su priekabe patikrinę muitininkai už 12 tonų morkų ir kelių tonų melionų rado itin solidų kontrabandinių cigarečių krovinį – 218 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“, 125 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“, 150 000 pakelių cigarečių „NZ Gold “, 148 500 pakelių cigarečių „NZ Gold MS“, 148 500 pakelių cigarečių „NZ Gold QS“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais. Bendra cigarečių muitinė vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, yra 2 756 095 eurai.

Pareigūnams užkliuvo tai, kad vilkiko plomba buvo pažeista, tuo tarpu pats vairuotojas elgėsi keistai ir aiškiai jaudinosi – kelis kartus skirtingai aiškino, kaip ir koks krovinys išdėliotas puspriekabėje, apie alkoholį ir cigaretes kalbėjo nekonkrečiai ir vengė tiesaus atsakymo.

Kelių milijonų eurų vertės krovinys – vairuotojui, kurio net nepažįsta?

Kaip teigė pats A. Khrulevas, jis toli gražu ne vairuotojas, o bedarbis, tuo tarpu vilkikas su priekabe priklauso Rusijos bendrovei, juo važinėja jo pažįstamas Jevgenijus, kurio pavardės rusas teigė negalintis nurodyti – tiesiog neprisimena.

Anot ruso, liepos 25 dieną šis pažįstamas jam paskambinęs ir paprašęs vietoje jo paimti tuščią vilkiką iš Smolensko ir nuvykti į Maskvą, ten pasikrauti melionų ir morkų. Pasak A. Khrulevo, to vairuotojas paprašė, kadangi pats jau porą mėnesių buvo užgėręs.

Vyras teigė, kad iš Kaliningrado lėktuvu nuskrido į Smolenską, paėmęs vilkiką nuvyko į Maskvą ir paėmė 20 palečių morkų bei 3 paletes melionų, o vėliau prisistatė į muitinę, kurioje krovinys buvo patikrintas ir užplombuotas.

Pasak A. Khrulevo, jau išvykus iš muitinės jis pastebėjo, kad Rusijos muitinės plomba buvo uždėta su defektu – trosas buvo laisvas, plombą buvo galima laisvai nuimti ir vėl uždėti. Kadangi taip susiklostė aplinkybės, rusas teigė sumąstęs papildomai užsidirbti, todėl tiesiog panaršė internete ir rado skelbimą, siūlantį įsigyti pigių cigarečių. Taip Baltarusijoje A. Khrulevas šalia morkų ir melionų pasikrovė kontrabandinių cigarečių už kelis milijonus eurų.

Kiek iš viso cigarečių pasikrovė ir kokia kaina už jas buvo sutarta, rusas teigė negalintis pasakyti – esą buvo tai užsirašęs, tačiau vėliau lapelį ar tai išmetė, ar tai pametė. Labai apdairiai vairuotojas tikino, kad pinigų už paimtas cigaretes iš anksto nemokėjo – esą sutarė su cigarečių pardavėju, kad atsiskaitys tuomet, kai parduos cigaretes. Nors cigaretės – vertos net kelių milijonų, pasak ruso, jų savininkas juo taip pasitikėjo, kad vyrai neapsikeitė net telefono numeriais – tiesiog sutarė, kad po kelių savaičių A. Khrulevas grįš ir atveš pinigus už parduotas cigaretes. Dėl šios priežasties rusas teigė negalintis nurodyti nei asmens, iš kurio pirko cigaretes, vardo, nei pavardės.

Nuteistasis teigė, kad cigaretes ketino parduoti nuvykęs į Kaliningradą. Konkrečių pirkėjų rusas teigė neturėjęs, tačiau tikrai būtų jų radęs.

Baudos, pinigai…

Liepos pabaigoje sučiuptas rusas buvo operatyviai nuteistas – jo atžvilgiu paskelbtas baudžiamasis įsakymas jau yra įsiteisėjęs.

Vilniaus apygardos teismo teisėjas Gintaras Dzedulionis dėl cigarečių kontrabandos nuteistam ir kaltę pripažinusiam Rusijos piliečiui skyrė 35 tūkst. eurų baudą. Kadangi A. Khrulevas 28 dienas buvo suimtas, už kiekvieną nelaisvėje praleistą parą paskirta bauda buvo sumažinta 100 eurų – iki 32 200 eurų.

Nuosprendžiui įsiteisėjus, nutarta rusui negrąžinti 25 tūkst. eurų užstato, kuris už jį buvo sumokėtas – pastarieji pinigai bus įskaityti, kaip dalis sumokėtos baudos.

Iš A. Khrulevo taip pat nuspręsta išieškoti vilkiko ir puspriekabės, kaip nusikaltimo įrankių, vertę pinigais. Nors įprastai nusikaltimo įrankiai iš nuteistojo būna konfiskuojami, šįkart atsižvelgta į tai, kad transportas pačiam nuteistajam nepriklausė. Taip pat paaiškėjo, kad nei pats vilkikas, nei puspriekabė nėra verti daug – „Volvo“ vilkikas buvo įvertintas 4650 eurų, puspriekabė – 2500 eurų.

Maža to, rusui teks sumokėti dar maždaug 3300 eurų už kontrabandinių cigarečių saugojimą ir sunaikinimą, sulaikyto vilkiko saugojimą ir transportavimą į saugojimo aikštelę.

2021 10 04 18:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt