penktadienis, rugsėjo 18 d.
S. Cichanouskaja: Lietuvoje jaučiuosi visiškai saugi
BNS

Baltarusijoje prezidento rinkimų dalyvė Sviatlana Cichanouskaja teigia, kad Lietuvoje jaučiasi visiškai saugi ir dėkoja už didžiulį lietuvių palaikymą jos tautai.

„Lietuvoje jaučiuosi visiškai saugi“, – šeštadienį interviu BNS sakė S. Cichanouskaja.

Tai buvo jos pirmasis interviu lietuviškai žiniasklaidai. „Matau geranorišką lietuvių požiūrį ir didžiulį norą mums padėti, didžiulę paramą baltarusių tautai“, – teigė ji.

Po rinkimų priversta palikti Minską Lietuvą ji sakė pasirinkusi, nes turėjo lietuvišką vizą ir čia jau buvo jos vaikai.

Šeštadienį Aliaksandro Lukašenkos paskelbtą aukščiausio lygio kovinę parengtį S. Cichanouskaja pavadino žmonių bauginimu.

„Tai žingsnis, prie kokių mūsų tauta jau yra pripratusi. Tai įprastas žmonių bauginimas. Bet baltarusiai jau nebebijo, jie pasirengę ginti savo teises. Prezidentu jau niekas netiki“, – kalbėjo ji.

S. Cichanouskaja įsitikinusi, kad kariai nesiimtų vaikyti taikių demonstrantų, jeigu gautų tokį įsakymą.

„Tai būtų nusikaltimas iš armijos puses, jeigu ji vykdytų tokį nusikalstamą įsakymą prieš baltarusių tautą, nes jie irgi Baltarusijos žmonės, negali baltarusiai mušti baltarusių. Esu daugiau nei įsitikinusi, kad dauguma ir armijoje, ir milicijoje tai supranta“, – BNS sakė opozicionierė.

S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko praėjusios savaitės pradžioje po prezidento rinkimų Baltarusijoje.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje vyko rugpjūčio 9 dieną. Autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai lojali centrinė rinkimų komisija paskelbė, esą jis laimėjo rinkimus surinkęs per 80 proc. balsų, o S. Cichanouskaja tegavo apie 10 procentų.

Opozicija ir Vakarų valstybės tvirtina, kad rezultatai buvo suklastoti. Šalyje kilo masiniai protestai, streikai. Per keletą dienų pareigūnai suėmė kelis tūkstančius protestuotojų, dalį jų jau paleido. Pranešama apie pareigūnų smurtavimą prieš juos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 23 11:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt