pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
S. Skvernelio vilionės: trys Vilniaus tarybos nariai steigia frakciją „Vardan Lietuvos“
Alfa.lt
BNS foto
Taurimas Valys (kairėje), Žilvinas Šilgalis ir Romasis Vaitekūnas (dešinėje)

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai Taurimas Valys, Žilvinas Šilgalis ir Romasis Vaitekūnas trečiadienį paskelbė steigsiantys Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Tai bus paskelbta per šiandien vyksiantį tarybos posėdį.

„Džiaugiuosi šių narių sprendimu prisijungti prie mūsų suburiant frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje. Jie yra aktyvūs politikai, puikiai žinantys sostinės gyventojams kylančius klausimus. Dėkoju visiems, kurie didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir regionuose telkiasi, buriasi į bendrą komandą. Matome, kad pasitikėjimas nauja politine bendruomene auga“, – sako Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Taurimo Valio, jam svarbu tęsti darbą su tais kolegomis, su kuriais dalyvavo rinkimuose į šią tarybą.

„Dalis mūsų į tarybos rinkimus ėjo kaip nepartiniai atstovai. Tuo metu kandidatų sąrašą vedė dabartinis Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas. Laikausi nuoseklumo ir man svarbu būti toje komandoje, kurios atstovai turi drąsos imtis atsakomybės, rasti kompromisus sudėtingiausiais klausimais, sėkmingai spręsti valstybės ir savivaldybių problemas“, - pažymi T. Valys.

Žilvino Šilgalio teigimu, jo sprendimą prisijungti lėmė naujos politinės jėgos deklaruoti reikšmingi siekiai, įgyvendinant būtinus pokyčius Lietuvoje, skiriant svarbų dėmesį žaliajam kursui, taip pat noras įkuriant naują frakciją sustiprinti opozicijos veikimo galimybes Vilniaus miesto taryboje.

„Naujai besikuriančio politinio darinio žaliojo kurso kryptis, su ja susiję įstatymo projektai Seime, man yra labai artima ir tai yra pagrindinė priežastis paskatinusi jungtis prie kuriamos naujos frakcijos. Jau daugiau kaip metai nepriklausau jokiai politiniai partijai ir tiesiog aktyviai dirbu su aplinkosauga susijusioje srityje, įskaitant ir Vilniaus miesto Aplinkos ir energetikos komitetą. Apie mano prisijungimą prie naujai kuriamos frakcijos informuoti ir kolegos iš „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos, kurie supranta, kad veikiant sutelktoje opozicijoje svarbu turėti platesnį atstovavimą, todėl neabejoju, jog ir toliau sėkmingai bendradarbiausime“, – teigia Ž. Šilgalis.

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas, kuris prieš tapdamas parlamentaru taip pat buvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, pažymi, kad naujų frakcijų susikūrimas savivaldybių tarybose yra reikšmingas politinis įvykis, leidžiantis dar stipriau telktis ties gyventojams rūpimais klausimais visoje šalyje.

„Steigiame partiją, kuri siekia imtis pozityvių darbų ne tik nacionaliniu, bet ir savivaldos lygiu. Orientuojamės į sritis, kurios aktualios miesto ir regionų gyventojams. Šiuo metu Vilniaus mieste turime jau gerokai daugiau negu 200 asmenų, kurie išreiškė norą tapti partijos steigėjais. Džiugu tai, kad absoliuti dauguma jų anksčiau nėra priklausę jokiai politinei partijai ir apsisprendė politikoje dalyvauti pirmą kartą“, - pažymi L. Savickas, į Seimą patekęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

T. Valys ir R. Vaitiekūnas į Vilniaus savivaldybę pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija, Ž. Šilgalis taryboje atstovavo A. Zuoko kolaicijai. Pastarasis politikas taip yra buvęs Liberalų sąjungos bei Liberalų ir centro sąjungos nariu.

2021 12 15 10:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt