trečiadienis, gegužės 27 d.
S. Skvernelis giria Vyriausybės darbą subsidijuojant verslą: kai kur tempas tikrai neblogas
Alfa.lt

Premjeras Saulius Skvernelis giria savo vadovaujamos Vyriausybės darbo tempus – subsidijos kai kuriuos verslus pasiekė per trumpą laiką.

„Kai kur tempas tikrai neblogas“, – šiais žodžiais pradedamas S. Skvernelio feisbuke publikuotas įrašas.

Jame yra kalbama apie išmokas smulkiajam verslui: „Praėjusią savaitę startavome su nauja pagalbos priemone mažoms įmonėms, kuriose dirba iki 9 darbuotojų. Joms skiriamos vienkartinės subsidijos, kurių dydis priklauso nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių.“

Premjeras aiškina, kad jei pernai sumokėta iki 1 tūkst. eurų GPM – subsidija siekia 500 eurų. Jei nuo 1 iki 2 tūkstančių eurų GPM – 1000 eurų. Jei daugiau – subsidija siekia pusę praėjusiais metais sumokėto GPM.

Vyriausybės vadovo žodžiais, iki šiandien pagalba jau pasiekė beveik 7 tūkst. įmonių, išmokėjimai siekia 11 mln. eurų. 

„Šiandien subsidijos turi pasiekti dar beveik 10 tūkst. įmonių, jų vertė – 26 mln. eurų. Taigi iš viso – beveik 17 tūkst. įmonių ir beveik 37 mln. eurų. Ir tai – praktiškai vos per savaitę nuo mokėjimų pradžios. Kaip ir žadėta, pagalba pasiekia gavėjus per tris darbo dienas nuo paraiškos pateikimo“, – džiaugėsi jis.

Šios subsidijos yra ekonomikos skatinimo plano, kurį Vyriausybė apibūdino keturiais epitetais („ryžtingas“, „solidarus“, „veiksmingas“ ir „prasmingas“) ir kuris susideda iš 5 mlrd. eurų, dalis. Šie pinigai bus išdalyti siekiant prikelti COVID-19 krizės paveiktą ekonomiką.

2020 05 19 11:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt