šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
S. Skvernelis kandidatuos Seimo rinkimuose „valstiečių“ sąraše
Alfa.lt

Premjeras Saulius Skvernelis dalyvaus spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše bei savo vienmandatėje apygardoje Vilniuje.

„S. Skvernelis šiandien patvirtino, kad dalyvauja Seimo rinkimuose su LVŽS ir vienmandatėje apygardoje, kurioje jis kandidatavo praėjusiais rinkimais“, – penktadienį po LVŽS tarybos posėdžio Naisiuose žurnalistams sakė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

S. Skvernelis į Seimą 2016 metais buvo išrinktas sostinės Karoliniškių apygardoje, šiuo metu ji vadinasi Pilaitės-Karoliniškių.

„Aš džiaugiuosi, kad S. Skvernelis įveikė sunkią ligą, kuri galėjo dalyvavimą Seimo rinkimuose padaryti neįmanomą, šitai buvo svarbiausia“, – pažymėjo R. Karbauskis.

LVŽS tarybos posėdyje dalyvavęs premjeras S. Skvernelis žurnalistams sakė, kad jo ėjimas į rinkimus su LVŽS „yra natūralus“.

„Dėl ko (kandidatuoju) su „valstiečiais“, net klausimų nekyla, aš esu šios valdančiosios daugumos narys, ministras pirmininkas, ir natūralu, jei mes turim pagrindinę mintį, kad leiskite mums tęsti darbus, tai jei rinkėjai nuspręs, kad reikia tęsti, mes tęsime, jei ne, bus kitaip“, – kalbėjo S. Skvernelis

Premjeras taip pat sakė, kad tiek jam, tiek kitiems rinkimuose dalyvausiantiems ministrams darbas Vyriausybėje turės išlikti prioritetu, tad dalyvavimas kampanijoje bus „labai minimalizuotas“, jis sakė manantis, kad tai turėtų atsispindėti ir „valstiečiams“ reitinguojant kandidatų sąrašą.

„Visgi prioritetas yra šios Vyriausybės darbas, tai liečia ir mane, ir ministrus, šiandien bent pusė jų yra ir Seimo nariai, ir pagrindinis darbus bus maždaug iki gruodžio mėnesio, kol susiformuos nauja Vyriausybė, taip kad mūsų dalyvavimas rinkiminėj kampanijoj labai minimalizuotas, tas pats liečia ir vienmandates“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Klausiamas, ar tikisi vesti rinkimų sąrašą, premjeras teigė, jog partijos nariai apsispręs, o jo didžiausia ambicija kol kas yra visiškai suvaldyti šalyje koronaviruso pandemiją ir jos pasekmes ekonomikai.

Per praėjusius Seimo rinkimus 2016 metais S. Skvernelis laimėjo sostinės Karoliniškių vienmandatėje apygardoje, antrame ture nurungęs konservatorių Kęstutį Masiulį. Tuomet jis buvo pirmasis „valstiečių“ kandidatų sąraše.

Pasak R. Karbauskio, kandidatų vietos LVŽS rinkimų sąraše paaiškės po reitingavimo liepos mėnesį.

Dalyvaus kartu

Valdančiųjų „valstiečių“ partija penktadienį pranešė ateinančiuose Seimo rinkimuose kai kuriose vienmandatėse apygardose kelsianti kandidatus su koalicijos partneriais „socialdarbiečiais“.

Naisiuose penktadienį vyksiančiame „valstiečių“ tarybos posėdyje patvirtinti penki tokie kandidatai.

„Socialdarbiečių“ pirmininkas Gediminas Kirkilas kandidatuos Fabijoniškių apygardoje Vilniuje, jo partijos kolegos Rimantas Sinkevičius – Jonavos, Rimantė Šalaševičiūtė – Telšių apygardose.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kandidatuos Dainavos apygardoje, Antanas Vinkus – Kuršo. Taip pat vieną bendrą kandidatą „valstiečiai“ kelia su Centro partija „Gerovės Lietuva“ – šios partijos lyderis Naglis Puteikis kandidatuos Danės rinkimų apygardoje.

„Mes patvirtinom visą eilę vienmandačių apygardų, sutarėm, kad turėsim bendrų kandidatų su Socialdemokratų darbo partija, jų šiandien patvirtinta penki, turėtų tikriausiai būti septyni bendri kandidatai. Dar bus bendras kandidatas su Centro partija, čia Naglis Puteikis“, – po posėdžio žurnalistams pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Valstiečiai“ dėl kitų bendrų ir likusių partijos kandidatų žada apsispręsti kitame partijos posėdyje. Liepą partijos taryba žada reitinguoti partijos sąrašą daugiamandatėje apygardoje. 

2020 06 05 18:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt