šeštadienis, sausio 23 d.
S. Skvernelis paaiškino, kodėl ignoravo sekmadienio susitikimą prezidentūroje
BNS

Sekmadienio susitikimas dėl COVID-19 prezidentūroje vyko ekspertų lygiu, todėl ministrai jame ir nedalyvavo, sako kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis.

„Ten, kur turi dalyvauti ekspertai, dalyvauja ekspertai, ten, kur turi dalyvauti sprendimų priėmėjai, dalyvauja sprendimų priėmėjai. Ekspertų lygmenyje atstovavo man ir Vyriausybei mano patarėjas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, Vyriausybė ir taip rengėsi priimti reikiamus sprendimus, o ekspertų nuomonė buvo išklausyta. Be to, S. Skvernelis priminė, kad prezidentūra anksčiau atsisakė dalyvauti sprendimų dėl COVID-19 vakcinos priėmime.

„Matyt, nereikia daryti tokiuose renginiuose, atleiskite už rusišką žodį, tam tikros pakazuchos (liet. parodomosios akcijos). Ekspertai yra išklausyti, nuomonė yra pateikta, su ta nuomone susipažinta buvo. Ir juo labiau žinant, kad pirmadienį Vyriausybė priiminės sprendimus – šiuos sprendimus, kurie turėjo būti priimti“, – sakė premjeras.

„Kita vertus, jau ne kartą buvo pasakyta, kad sprendimų priėmėjas, kalbant apie COVID-19 valdymą, yra Vyriausybė. Tai tais atvejais, kada reikėjo formate prezidentūroje daryti vakcinų klausimą, buvo tiesiog aiškiai pasakyta, kad Vyriausybės čia yra atsakomybės ribos, tai Vyriausybė to griežtai ir laikosi“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis ir laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga buvo kviečiami į sekmadienį prezidentūroje vykusį susitikimą su Sveikatos ekspertų taryba, tačiau jame nedalyvavo.

A. Veryga stebėjosi, kad šis susitikimas taip sureikšminamas, ir pabrėžė, kad ministrų lygiu dalyvavimas būtų buvęs aktualus, jeigu ten būtų priimami sprendimai, o juos planuota priimti šį pirmadienį.

„Dabar mes dar penktadienį ir pasakėme, ir aiškiai komunikavome, kad patys vertiname ir be ekspertų, kurie susitiko sekmadienį, situaciją kaip sudėtingą ir blogėjančią, ir iškomunikavome net ir priemones, apie kurias galvojome, kad reikia svarstyti šiandien, ta ir įvyko šiandien“, – kalbėjo ministras.

Jis pridūrė, kad ekspertų susitikime dalyvavo tiek Vyriausybės, tiek Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, kurie išklausė medikų rekomendacijas ir pristatė savo planus.

„Tikrai aš nesupratu viso šito pasipiktinimo, kad būtent ministras ar premjeras būtinai turėjo dalyvauti šitame susirinkime, kai visas šitas rekomendacijas mes ir gavome, ir jos mums buvo pristatytos, o mes su komanda ruošėmės šiandienos posėdžiui“, – sakė A. Veryga.

Susitikime nuotoliniu būdu dalyvavo paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys, sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė ir kadenciją baigiančio premjero S. Skvernelio patarėjas sveikatos klausimais Jonas Kairys.

Vyriausybė pirmadienį nuo trečiadienio sugriežtino karantino sąlygas ir pratęsė jį iki metų pabaigos: siūloma žmonėms gyvenamąją vietą palikti tik dėl svarbių priežasčių, vyresniųjų klasių mokiniai mokysis tik nuotoliniu būdu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 07 12:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt