šeštadienis, liepos 4 d.
S. Skvernelis praranda gyventojų simpatijas
tiesa.com

Premjero postą užimančiam Sauliui Skverneliui ir jo vadovaujamai Vyriausybei Lietuvos gyventojai simpatizuoja vis mažiau.

Tuo tarpu Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vis dar išlieka populiariausia politinė jėga šalyje, nors pastaruoiju metu viešoje erdvėje jiems negailima kritikos.

Tokias tendencijas rodo portalo delfi.lt užsakymu atlikta „Spinter“ apklausa.

Nors S. Skvernelį respondentai dar įvardija kaip tinkamiausią politiką premjero pareigoms, jį gegužę palaikė 31 proc. apklaustųjų, balandį jį geriausiu premjeru įvardijo 36,9 proc., kovą – 40,6 proc. tiriamųjų.

Mažėja palankumas ir Vyriausybei. Apklausos duomenimis, greičiau teigiamai ir teigiamai Vyriausybę vertina 27 proc. respondentų, balandį tokių buvo 38,7 procento.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą dar išlieka populiariausia partija, jos reitingai smuko tyrimo paklaidos ribose.

Jeigu rinkimai į Seimą vyktų rytoj, už „valstiečius“ balsuotų 19 proc. respondentų, balandį, jog tai darytų buvo nurodę 19,9 proc. apklaustųjų. Antra pagal populiarumą – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, už juos balsuotų 13,1 proc. respondentų (balandį – 14,6 proc.), už socialdemokratus pasisakytų 11,6 proc. (balandį – 11,2 proc.), už Liberalų sąjūdį – 6,5 proc. (balandį – 5,5 proc.) rinkėjų.

Kitos partijos būtų už 5 proc. ribos, būtinos patekti į parlamentą daugiamandatėje apygardoje.

„Reali padėtis“

Mažėjantį premjero Sauliaus Skvernelio, Vyriausybės ir „valstiečių“ populiarumą Seimo pirmininkas Viktoras Prankcietis vertina kaip grįžimą į realią padėtį.

„Aš juos vertinčiau ne kaip smunkančius, bet kaip grįžtančius. Jei pažiūrėtumėme prieš rinkimus, kokie buvo reitingai – jie dar ne tokie, kokie buvo prieš rinkimus, jie ir partijos, ir S. Skvernelio, yra aukštesni, nei prieš rinkimus. Manau, kad jie natūraliai sugrįžta į natūralų būvį“, – Žinių radijui sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas Seimo vadovas.

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą naujienų portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „ Spinter tyrimai“ atliko gegužės 19–25 dienomis. Apklausti 1007 respondentai, tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

2017 06 14 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt