trečiadienis, liepos 6 d.
S. Skvernelis subūrė Vilniaus skyrių: jame biurokratai, patarėjai ir politiniai perėjūnai
Agnė Baltrūnaitė
BNS Foto
S. Skvernelis

Sauliaus Skvernelio įkurtos demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyrių steigimo maratonas pasiekė ir Vilnių. Sostinės skyriaus nariais tapo buvę valstiečiai, socialdemokratai, ministerijų darbuotojai ir politikų atstovai.

Akivaizdu, kad jau dabar demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ galėtų pasigirti nariais, kurie yra ne tik ilgamečiai parlamentarai, bet ir „sprintų bėgikai“ tarp partijų. Tai liudija naujai įsteigto partijos skyriaus valdybos narių politinė karjera.

Vilniaus skyriaus valdybos narys Zigmantas Balčytis, 2014 m. siekęs Lietuvos Respublikos prezidento posto, praeityje rinkimuose dalyvavo atstovaudamas trims skirtingoms partijoms: Lietuvos demokratinei darbo partijai, Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) bei Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP). Buvęs europarlamentaras nėra vienintelis demokratų sąjungos Vilniaus skyriaus narys, rinkimuose kandidatavęs su skirtingomis partijomis.

Politinio perbėgėlio reputaciją užsitarnavęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas Žilvinas Šilgalis. Politikas rinkimuose yra atstovavęs keturioms politinėms jėgoms.

Kitas Vilniaus skyriaus pirmininko pavaduotojas Andrius Stasiukynas yra atstovavęs trims politinėms partijoms: 2011 m. – Lietuvos centro partijai, 2019 m. – visuomeniniam rinkimų komitetui „Junkis“, 2020 m. – Lietuvos žaliųjų partijai.

Valdybos narių būryje ir politikų atstovai

Vilniaus skyriaus steigiamojo susirinkimo metu valdybos nariais tapo buvę bei esami politikų patarėjai ir padėjėjai. Vienas jų – Kęstutis Butvydas, kuris yra Seimo nario Domo Griškevičiaus padėjėjas, jis anksčiau buvo premjero S. Skvernelio patarėjas ryšiams su visuomene bei švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus atstovas spaudai.

Demokratų sąjungos skyriui priklausančių politikų atstovų sąrašą papildo Kotryna Butkienė – skyriaus pirmininko, Seimo nario Luko Savicko padėjėja, Martyna Mickė – Seimo narės Rūtos Miliūtės patarėja, Olga Vėbrienė – Seimo nario Kęstučio Mažeikos patarėja ir Samas Bhaskaras– Seimo nario L. Savicko visuomeninis konsultantas.

Pastarasis nėra lietuvis, tačiau, skyriaus pirmininko L. Savicko teigimu, S. Bhaskaro dalyvavimas politinėje veikloje neprieštarauja Lietuvos partijų steigimo reglamentui: „Samas – vienas iš kelių tūkstančių demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigėjų ir narių, kuriuos patvirtino Teisingumo ministerija. Jis yra ES valstybės pilietis, ilgą laiką gyvenantis Lietuvoje, todėl atitinka visus galiojančius teisės aktų reikalavimus, taikomus partijų nariams.“

Naujojo partijos skyriaus valdyboje – ir esantys bei buvę ministerijų darbuotojai. Šiuo metu Seimo nario K. Mažeikos patarėjos pareigas užimanti O. Vėbrienė dar 2021-ųjų balandį aplinkos ministro Simono Gentvilo sprendimu buvo atleista iš Aplinkos apsaugos departamento (AAP) pareigų, o buvusi Seimo narė Virginija Vingrienė yra Aplinkos ministerijos vyriausioji specialistė. Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje taip pat galima rasti demokratų sąjungos atstovų – ministerijos kanclerį Aleną Gumuliauską ir vyriausiąją specialistę Investicijų departamente Inga Veževičienę.

S. Skvernelio vaidmuo – esminis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas, politikos mokslų daktaras Mažvydas Jastramskis teigė, kad demokratų sąjungos narių patirtis – labai savotiška, nes daugelis jų yra pakeitę ne vieną politinę partiją: „Žmonės, kurie dažnai keičia partijas, rodo, jog jie neturi stabilių politinių pažiūrų.“

Anot M. Jastramskio, artėjantys savivaldos rinkimai būtent Vilniuje nebus parankūs kairiosioms jėgoms, kurioms reikėtų priskirti ir „Vardan Lietuvos“: „Labai nemaža rinkėjų dalis 2019-aisiais valstiečius rinkosi vietoje socialdemokratų. Todėl kyla klausimas, kaip tarpusavyje konkuruos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), socialdemokratai bei demokratų sąjunga. Taip pat kokius kandidatus į merus iškels minėtos partijos. Partijos vaidmenį rinkimuose turėtų paveikti ir S. Skvernelio figūra, kuri šiuo metu – esminė. Jei bus skleidžiama žinutė, jog demokratų sąjunga yra būtent S. Skvernelio partija, galbūt šiai politinei jėgai pavyks neblogai pasirodyti rinkimuose.“

2022 05 04 08:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt